کار پرسپولیس سخت شد؛ کالدرون شروط جدیدش را ارائه کرد

در شرایطی که تیم فوتبال پرسپولیس امروز اولین دیدار دوستانه خود را بعد از تعطیلات نیم فصل مقابل نفت مسجدسلیمان برگزار کرد، هنوز از سرمربی آرژانتینی سرخ‌ها خبری نیست....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، گابریل کالدرون که بعد از پیروزی پرسپولیس مقابل نساجی مازندران و کسب قهرمانی نیم فصل به آرژانتین سفر کرده، در روزهای گذشته، با مدیران باشگاه پرسپولیس در تماس بوده اما پروژه بازگشت او هنوز به سرانجام نرسیده است. اگرچه این مسئله برای تعیین تکلیف ساعات پایانی خود را طی می‌کند.

از قرار معلوم و بنابر برخی شنیده ها، سرمربی آرژانتینی پرسپولیس شرایط تازه ای را برای ادامه همکاری با پرسپولیس مدنظر قرار داده که شامل تغییراتی در قرارداد او نیز هست. تغییراتی که شامل نحوه پرداخت پاداش های بازی به بازی است که در قرارداد قبلی وی وجود نداشته و در نامه پیشنهادی او، ذکر شده‌اند تا مشکلات نیم فصل اول تکرار نشوند.

همچنین گابریل کالدرون چند شرط مهم دیگر نیز داشت که هیچ یک از آن ها برآورده نشده است؛ خرید دو بازیکن داخلی (آل کثیر و اسماعیلی فر)، پرداخت مطالبات فصل گذشته و این نیم فصل بازیکنان، برگزاری اردوی خارجی، برکناری سرپرست تیم و پرداخت قسط دوم حقوق خودش.

با این وصف به نظر می‌رسد پرسپولیس که حالا باید بحران مالی یک میلیون دلاری خود با برانکو ایوانکوویچ را نیز حل کند، بعید است که با این شروط موافقت کرده و این سرمربی را به ایران برگردانند. از قرار معلوم قرارداد نیز طوری بسته شده که پرسپولیس می‌تواند با حداقل هزینه قرارداد با کالدرون را فسخ کند. اگرچه چالش مهم‌تر انتخاب فرد تازه به جای این سرمربی آرژانتینی است که باوجود چهار شکست در نیم فصل اول، سرخ ها را در صدر جدول لیگ برتر قرار داده است.

این شایعات تازه در شرایطی منتشر شده که باتوجه به رویه و رفتار باشگاه از زمان صحبت های کالدرون و خروج این مربی از ایران، هواداران تا حد خیلی زیادی حق را به کالدرون داده و علیه مدیرعامل و سرپرست تیم موضع گرفته‌اند.

پرسپولیسی ها ابتدا از در انکار مسائل وارد قضیه شدند و بعد از مدتی با پذیرش اتفاقات سعی در حل و فصل ماجرا با سیاست انفعالی گرفتند اما سخت‌گیری های کالدرون هرگز به پایان نرسید و اکنون این موضوع وارد فاز جدیدی شده که حالا پذیرش آن از دست باشگاه پرسپولیس خارج است.

از صحبت های اخیر معاونت ورزش قهرمانی و همچنین پستی که مازیار ناظمی در توییتر خود منتشر کرده نیز می‌شود این برداشت را کرد که همانطور که در استقلال یک مربی ایرانی هدایت کار را در دست گرفته و تیم ملی نیز به یک سرمربی ایرانی خواهد رسید، پرسپولیس نیز در همین مسیر قرار دارد؛ مسیر قطع همکاری با کالدرون. گابریل کالدرون هافبک تیم آرژانتین در جام جهانی ۱۹۹۰ و همبازی مارادونا که شاید در واکنش به این خبر، شاید مطلب جدیدی را در اینستاگرام خود پست کند.

گفته می‌شود تا ۲۴ ساعت آینده تکلیف نیمکت پرسپولیس مشخص شده و به احتمال بسیار زیاد، یک مربی ایرانی جانشین کالدرون خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

شمارش معکوس شروع شد/ روز سرنوشت کالدرون و پرسپولیس!

تگ ها


گابریل کالدرون مطالبات گابریل کالدرون شروط کالدرون پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال