کاسیاس: دوست ندارم دوره کهکشانی‌ها را به یاد بیاورم

ایکر کاسیاس از شکست در فینال کوپا دل ری برابر ساراگوسا به عنوان نقطه شروع افول دوره کهکشانی های اول یاد کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، فلورنتینو پرز سال ۲۰۰۰ رئیس رئال شد و با جذب فیگو رئال را به تیمی قدرتمندتر از قبل تبدیل کرد. یک سال بعد زیدان به رئال پیوست و سپس رونالدو برزیلی و دیوید بکام رئال را کهکشانی تر کردند. تا سال ۲۰۰۳ اوضاع بر وفق مراد رئال کهکشانی بود و این تیم دو لالیگا و یک لیگ قهرمانان را جشن گرفت ولی با اخراج ویسنته دل بوسکه و آمدن کارلوس کی روش، افت رئال شروع شد و این تیم تا سال ۲۰۰۷ هیچ جامی فتح نکرد.

ایکر کاسیاس با یادآوری آن دوران به مووی استار گفت:« راستش را بخواهید خیلی خاطرات آن دوران را دوست ندارم. رونالدو، فیگو و زیدان را داشتیم و قبل از هر بازی ۴۰ عکاس به دنبال دیوید بکام بودند.

فصل ۰۴-۲۰۰۳ همه چیز خوب به نظر می رسید. صدرنشین لالیگا بودیم و بازی ها را یکی پس از دیگری می بردیم اما ۱۷ مارس  و با شکست در فینال کوپا دل ری برابر ساراگوسا افت مان شروع شد و همه چیز را از دست دادیم.

پس از آن تا سه سال نتوانستیم قهرمان شویم. آن شکست، سقوطی بدون چتر نجات بود. ما دیگر به یک تیم واقعی تبدیل نشدیم و سقوط یک نسل کهکشانی هم شروع شد. این اتفاق همزمان شد با اوج گیری بارسا که دو بار متوالی قهرمان لالیگا شد و سال ۲۰۰۶ لیگ قهرمانان را نیز فتح کرد.»

بیشتر بخوانید:

کاسیاس: باید به زیدان اعتماد کرد؛ ماندن حق زیزو است

چند واکنش از اسطوره های دروازه بانی

 

 

تگ ها


پیشکسوت پرتغال ایکر کاسیاس لوئیس فیگو رونالدو زیدان دیوید بکام تیم ملی اسپانیا برزیل رئال مادرید فوتبال