کالدرون و استراماچونی زیر ذره‌بین حشمت مهاجرانی

حشمت مهاجرانی سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران معتقد است که گابریل کالدرون می‌تواند در پرسپولیس موفق باشد....

حشمت مهاجرانی گفت: دلیلی ندارد کالدرون نتیجه نگیرد.

به گزارش مدال، حشمت مهاجرانی درباره انتخاب کالدرون به‌عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال پرسپولیس گفت: این مربی با فوتبال منطقه آشنا است. در این مدت خیلی‌ها در مورد بحث کارنامه این مربی صحبت کرده‌اند ولی من معتقدم فقط کارنامه ملاک نظر دادن نیست. مگر من با چه کارنامه‌ای مربی ملی شدم؟ در این سال‌ها بسیاری از مربیان نامدار در فوتبال امارات، قطر و عربستان فعالیت کردند که کارنامه خوبی داشتند اما در این کشورها به موفق نرسیدند. تجربه و کارنامه مهم است ولی همه چیز فقط به این دو فاکتور مربوط نمی‌شود.

وی عنوان کرد: در مورد پرسپولیس و برانکو باید به یک موضوع اشاره کرد. اعتقاد من این است که برانکو پرسپولیس را پرسپولیس نکرد، این پرسپولیس بود که برانکو را تبدیل به برانکو کرد. پرسپولیس تیمی قدیمی است که ریشه در خاک دارد و نیروی انسانی این تیم همیشه فوق‌العاده بوده است. در حال حاضر کالدرون یک گنجینه پُربها را در اختیار دارد و می‌تواند در پرسپولیس موفق باشد. من دلیلی برای عدم موفقیت این مربی نمی‌بینم.

مهاجرانی با اشاره به تصمیم فدراسیون فوتبال در مورد انتخاب سرمربی خارجی برای تیم ملی خاطرنشان کرد: سرمربی تیم ملی باید از بین مربیان ایرانی انتخاب می‌شد. ما در لیگ برتر مربیان خوبی داریم که در این سال‌ها توانایی خودشان را نشان دادند و می‌توانستیم با محدود کردن هزینه‌ها این فرصت را در اختیارشان قرار دهیم. الان دیگر مثل سال‌های گذشته نیست که از آسیا فقط یک تیم به جام جهانی برود، اکنون 4 تیم به جام‌جهانی می‌روند و صعود ایران چندان سخت نیست. جدا از این موضوع باید به مربیان خودمان هم در رده ملی اعتماد کنیم.

وی با اشاره به وضعیت استقلال با حضور استراماچونی اظهار داشت: آشنایی زیادی با سبک کار این مربی ندارم ولی از طریق رسانه‌ها مطالبی را در مورد سابقه استراماچونی خوانده‌ام. به نظر من کار استقلال نسبت به پرسپولیس سخت‌تر است. این تیم هنوز از حالت سردرگمی خارج نشده و در یکی دو فصل اخیر بابت از دست دادن چند بازیکن خوب، نتوانست جایگزین‌های مناسبی جذب کند. با این حال هدایت استقلال را فردی بر عهده گرفته که در سری A مربیگری کرده و این موضوع مهمی است.

سرمربی پیشین تیم ملی افزود: مسئله مهمتر این است که امکانات لازم در اختیار استراماچونی قرار بگیرد. مسئولان باشگاه استقلال هم باید در این تیم آرامش لازم را برقرار کنند. در این مدت حرف‌های متفاوتی توسط مسئولان باشگاه زده شد و مشکلاتی هم ایجاد شد، این باشگاه نیاز به آرامش دارد.

بیشتر بخوانید:

خبر بد نکونام برای استقلالی‌ها درباره منتظری

نقل و انتقالات رسمی‌ جمعه 14 تیر

 

تگ ها


استقلال پرسپولیس حشمت مهاجرانی آندره آ استراماچونی گابریل کالدرون پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال