کامیابی نیا؛ ۹۹.۹۹ درصدی پرسپولیس!

کمال کامیابی نیا به عنوان تنها بازمانده نسل اول تیمی که برانکو ساخت، امیدوار است تا تالار افتخارات شخصی خود را با قهرمانی در آسیا تکمیل کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، درخشش در تیم نفت تهران کافی بود تا برانکو ایوانکوویچ در اولین تابستان خود به عنوان سرمربی پرسپولیس به سراغش برود و او را پرسپولیسی کند. پس، کمال در یک روز گرم تابستانی به خیابان سئول رفت و در حالی که تجمع کنندگان پرسپولیسی های ناراضی را اطراف خود می‌دید، قراردادش را امضا کرد و تا همین حالا بیش از ۱۰۰ بازی با پیراهن این تیم انجام داده است.

او که پس از پنج فصل درخشان، در دو دیدار آخر پرسپولیس در آسیا فیکس بود و عملکرد درخشانی را از خود نشان داد، حالا در میان هواداران پرسپولیس نیز جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. هافبک جسور سرخ ها در بازی با پاختاکور توانست یک پنالتی بگیرد و در مقابل النصر نیز درخشش قابل توجهی را از خود نشان داد.

* بازمانده نسل اول خریدهای برانکو
اگرچه امید عالیشاه و احمد نوراللهی پیش از کامیابی نیا در پرسپولیس حضور داشتند و سیدجلال حسینی نیز قبل از همه دو سال پیراهن سرخپوشان را برتن داشت اما کمال یک ویژگی دارد که او را از بقیه متمایز کرده است؛ وی جزو اولین خریدهای برانکو ایوانکوویچ برای تیمی است که خودش بست و همچنین او هیچ چیزی جز پیروزی و موفقیت را با پرسپولیس ندیده است.

اگر سیدجلال دوران ناکامی با مانوئل ژوزه را دید و نوراللهی و عالیشاه روزهای تاریک باشگاه با حمید درخشان را گذراندند، کامیابی نیا با برانکو، کالدرون و گل‌محمدی فقط برد، قهرمانی و شادکامی را تجربه کرده و دیگر نتایج برایش نا مأنوس هستند.

برانکو در سال ۱۳۹۴ به جز هافبک شماره ۱۱، محمد انصاری را هم خرید که البته او نیز در جمع سرخ ها حضور دارد اما مصدومیت سبب شده تا از اردوی این تیم دور باشد و حتی احتمال جدایی اش نیز مطرح شوند. این فهرست نخستین خریدهای برانکوست: «محسن مسلمان، لوکا ماریچ، جری بنگستون، رامین رضاییان، ایمان صادقی، وحید حیدریه و فرشاد احمدزاده».

* یک جام تا تکمیل تالار افتخارات
کامیابی نیا ۱۰ عنوان مختلف را با پرسپولیس به دست آورده که ۸ تا قهرمانی و دو تا هم نایب قهرمانی بوده است. کسب چهار قهرمانی متوالی لیگ برتر، سه سوپرجام و یک جام حذفی سبب شده تا او در زمره پرافتخارترین بازیکنان تاریخ باشگاه پرسپولیس قرار گیرد. در واقع او به جز یک نایب قهرمانی لیگ و یک مدال نقره آسیا، همیشه با پرسپولیس قهرمان بوده است.

نکته مهم این است که هافبک دفاعی جنگنده پرسپولیسی ها، عملکرد مثبت و موثری در تیم قهرمان پرسپولیس داشته و در دوره های مختلف، به عنوان بازیکن اصلی در جمع سرخ ها نقش آفرینی کرده؛ البته به جز چند بازی که به خاطر در رفتگی کتف از دست داد.

او حالا تنها یک جام دیگر لازم دارد تا کلکسیون افتخاراتش را تکمیل کند؛ لیگ قهرمانان آسیا. در سال ۲۰۱۸ کمال و به همراه دیگر بازیکنان به فینال لیگ قهرمانان صعود کردند اما با شکست مقابل کاشیما از قهرمانی باز ماندند. ولی این بار تیم یحیی‌ گل‌محمدی شانسی ویژه برای بالا بردن جام قهرمانی دارد.

* کاپیتان جدید با ۲۰۰ بازی؟
کامیابی نیا حالا تلاش می‌کند تا شمار بازی های خود با پیراهن پرسپولیس را به عدد ۲۰۰ برساند. اتفاقی که برایش دور از دسترس نیست و احتمال دارد در سال ۱۴۰۰ رخ دهد.

با جدایی علی علیپور، کامیابی نیا حالا به عنوان کاپیتان چهارم سرخ ها خود را مطرح کرده و شاید اوضاع به گونه ای پیش برود که او بازوبند را بر بازو ببندد و یکی از سه کاپیتان اصلی قرمزها باشد.

کامیابی نیا اکنون ۳۱ سال دارد و اگر تا پایان فوتبال خود در پرسپولیس بماند، احتمالا یکی از پرسابقه ترین و البته پرافتخارترین بازیکنان این باشگاه خواهد بود؛ بازیکنی که با انگیزه بسیار زیاد به فینال لیگ قهرمانان پای می‌گذارد و امیدوار است بازی در جام باشگاه های جهان را نیز تجربه کند.

بیشتر بخوانید:

پرسپولیس دومین تیم برتر لیگ قهرمانان در مالکیت توپ

بازی «کثیف» النصر را داخلی‌ها شروع کردند/ فرزند پرسپولیس هستم

 

 

تگ ها


پرسپولیس تهران کمال الدین کامیابی نیا فوتبال ایران پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال