کامیابی‌نیا: پس از تمدید قرارداد، ریالی دریافت نکردم

به گزارش مدال به نقل از قانون -کمال کامیابی نیا اعلام کرد در زمان انعقاد قراردادش با باشگاه پرسپولیس، ریالی از این باشگاه دریافتی نکرده است ......

به گزارش مدال به نقل از قانون -کمال کامیابی نیا اعلام کرد در زمان انعقاد قراردادش با باشگاه پرسپولیس، ریالی از این باشگاه دریافتی نکرده است. همچنین هافبک تیم فوتبال پرسپولیس می گوید برخی اسامی برترین های لیگ نیم ساعت پیش از آغاز مراسم تغییر کرده است.

پرسپولیس فصل قبل به قهرمانی رسید و این فصل را هم با یک برد شیرین آغاز کرد. وضعیت پرسپولیس در فصل جدید را چطور ارزیابی می کنی؟

خدا را شکر شرایط باشگاه و تیم بسیار خوب است. تیم ما اسکلت خودش را حفظ کرده اما با اضافه شدن سه، چهار بازیکن شرایطمان خیلی بهتر شده است. بازی خیلی خوبی را در سوپر جام انجام دادیم و قهرمان شدیم و در حال حاضر هم می خواهیم به روند خوبمان در لیگ ادامه دهیم. آخر این ماه هم یک بازی بسیار مهم با الاهلی داریم که امیدوارم در این دیدار بتوانیم به پیروزی برسیم و به جمع چهار تیم برتر آسیا صعود کنیم.

یکشنبه شب مراسم برترین های لیگ برتر فوتبال ایران برگزار شد، انتقادات زیادی هم نسبت به برخی انتخاب ها صورت گرفت. نظر تو درباره انتخاب هایی که انجام شد چیست؟

جشن خوبی برگزار نشد. من می گویم که اگر قرار است چنین مراسم هایی برگزار شود بهتر است جشن باشکوهی برگزار کنند که وقتی یکی، دو مربی خارجی به این مراسم می آیند در کشور خودشان از این جهت تعریف کنند. خیلی از بازیکنان لیگ می توانستند در انتخاب ها باشند مثل وحید امیری که لیاقت حضور در جمع بهترین ها را داشت. سه، چهار بازیکن دیگر هم می توانستند در این تیم قرار بگیرند. اما من فکر می کنم با توجه به تیم خوبی که داشتیم در همه پست ها بازیکنان پرسپولیس می توانستند جزو بهترین ها باشند اما با این حال درباره پست خودم باید بگویم که انتخاب امید ابراهیمی را به عنوان بهترین هافبک به او تبریک می گویم. نکته ای هم که می خواهم به آن اشاره کنم این است که شنیده ام نیم ساعت قبل از آغاز مراسم، برخی از اسامی تغییر کرده است. البته امیدوارم این مساله ای که من شنیده ام درست نباشد اما اگر این گونه باشد باید به حال برگزاری چنین مراسمی تاسف خورد.

با اینکه در تیمتان همدلی و رفاقت وجود دارد و تیم خوب نتیجه می گیرد اما باشگاه نتوانسته مطالبات بازیکنان را به خوبی پرداخت کند. به طور مثال فکر می کنیم از سال قبل پول زیادی طلبکار باشی.

باشگاه پرسپولیس نسبت به سال های قبل عملکرد خوبی در پرداخت های خود داشته است. در سال های قبل شاید بازیکنان نهایتا ۶۰ تا ۶۵ درصد قراردادشان را می گرفتند اما پارسال، باشگاه با عملکرد خوبی که مدیریت داشت و کمک اسپانسر توانست بخش زیادی از مطالبات بازیکنان را پرداخت کند. اما نکته قابل ذکر این است که وقتی قرار بود با شش، هفت بازیکن تراز اول تیم، قرارداد ببندند گفتند که ما سقف قرارداد داریم و نمی توانیم قرارداد سنگین امضا کنیم اما در قرارداد شما آپشن هایی را قرار می دهیم تا مبلغ قراردادتان بهتر شود. البته آپشن به این معنی نیست که حتما شما آن مبلغ را خواهید گرفت. به طور مثال اگر قهرمان می شدیم درصدی به قراردادمان اضافه می شد و برخی از بازیکنان هم آپشن های گوناگون دیگری در قراردادشان بود. در پایان فصل وقتی یک حساب و کتاب سرانگشتی انجام دادیم دیدیم که برخی از بازیکنان ۴۰ یا ۵۰ درصد از باشگاه طلبکار هستند. با توجه به فصل خوبی که به پایان بردیم و قهرمان شدیم، انتظار داشتیم باشگاه در همان پایان فصل یا نهایتا پیش از شروع لیگ، مطالبات بازیکنان را با آنها تسویه کند اما به هر حال آقای طاهری هم در باشگاه زحمت می کشند و با وجود این زحمت نتوانستند این کار را انجام دهند. باید قبول کنیم که باشگاه ما بدهی های زیادی به بازیکنان و مربیان خارجی قدیم دارد و مدیران قبلی نتوانستند این پرونده ها را ببندند. فکر می کنم طی سال های اخیر، باشگاه ۷ تا ۸ میلیارد تومان بابت بدهی بازیکنان خارجی خود پرداخت کرده اما حرف من این است که با توجه به اینکه در حال حاضر، در شرایط حساسی قرار داریم بهتر است همه کمک کنند تا بازیکنان فعلی شرایط بهتری داشته باشند. بازیکنان سرمایه های این تیم هستند و باید مطالباتشان پرداخت شود. همان طور که گفتم ما یک بازی بسیار سخت با الاهلی عربستان داریم که امیدوارم در آستانه آن بازی شرایط تیم ما خیلی بهتر از این شود.

به بدهی های قبلی باشگاه اشاره کردی. این روزها بحث پرونده مانوئل ژوزه استرس های زیادی در میان هواداران ایجاد کرده است. این استرس در تیم هم وجود دارد؟

بله. واقعا در تیم هم استرس وجود دارد. همه نگران این پرونده هستند. امیدوارم که با کمک هواداران و البته کمک وزارت ورزش و جوانان و شخص وزیر، پول مانوئل ژوزه فراهم شود و باشگاه آن را پرداخت کند. امیدوارم وزیر ورزش و جوانان نگاه ویژه ای به این باشگاه مردمی داشته باشد و کمک کنند تا از طریق دولت، پول مانوئل فراهم شود تا باشگاه آن را پرداخت کند و با محرومیت ها یا جرایم خاصی مواجه نشود.

بحث تمدید قراردادت با باشگاه پرسپولیس هم داستان خاصی دارد. چند ماهی بود بحث این تمدید قرارداد مطرح بود اما تو آخرین بازیکنی بودی که قراردادت را با باشگاه تمدید کردی. چه اتفاقی رخ داد که به پیشنهاد باشگاه های قطری جواب رد دادی و قراردادت را با پرسپولیس تمدید کردی؟

واقعیت این است که دلم با پرسپولیس بود. ته دلم می خواستم برای این تیم بازی کنم. من پیشنهادهای خوبی از باشگاه های قطری و همین طور باشگاه های ایرانی داشتم که شرایط مالی شان خیلی بهتر از پرسپولیس بود اما به خاطر شرایط خانوادگی و همین طور مصدومیتی که داشتم، با خیلی از بزرگان مشورت کردم و در نهایت تصمیم گرفتم که در پرسپولیس بمانم. من واقعا نمی توانستم دور از پدر و مادرم زندگی کنم. آنها هم می گفتند که در ایران بمانم. در نهایت هم به باشگاه رفتم و پس از مذاکره قراردادم را تمدید کردم. جالب است بدانید هر بازیکنی که قرارداد جدیدی می بندد یا قراردادش را تمدید می کند ۲۰ تا ۲۵ درصد را همان ابتدا دریافت می کند اما من قراردادم را به امضا رساندم بدون اینکه حتی هزار تومان پول بگیرم چون واقعا دلم با پرسپولیس بود.

البته شایعاتی مطرح شده بود مبنی بر اینکه مذاکراتت با باشگاه پرسپولیس به خاطر اختلاف مالی به طول انجامید؟

من هیچ اختلاف مالی با باشگاه نداشتم. یکی از روزنامه ها هم بدون اینکه واقعیت را بداند مطلبی را منتشر کرده بود که به آن واکنش نشان دادم. تنها مورد اختلاف من با باشگاه پرسپولیس بر سر مدت قرارداد بود. باشگاه می خواست قرارداد سه ساله ببندیم و من هم تاکید داشتم که باید قراردادم یک ساله باشد. دلیل این موضوع هم کاملا مشخص است. متاسفانه در فوتبال ایران ثبات مدیریت وجود ندارد. من نمی دانم که دو سال آینده آقای طاهری مدیرعامل باشگاه هستند یا اینکه برانکو به عنوان سرمربی در این تیم کار می کند یا خیر؟ بالاخره باید شرایط تیم برای کار کردن مهیا باشد تا با جان و دل برای تیم بازی کنیم.

 

تگ ها


اخبار روز پرسپولیس فوتبال