کانتونا: از ورود به تالار مشاهیر لیگ برتر تعجب نکردم

نام اریک کانتونا، اسطوره فرانسوی منچستریونایتد، به پاس دستاوردهای خیره کننده ای که در سال های ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۷ با این تیم داشت، به تالار مشاهیر لیگ برتر اضافه شد....

به گزارش "ورزش سه"، اریک کانتونا می گوید که از این موضوع که سومین فوتبالیستی بود که نامش به تالار مشاهیر لیگ برتر افزوده شد، تعجب نکرده است.

آلن شیرر، رکورددار گلزنی در تاریخ لیگ برتر، و تیری آنری، اسطوره آرسنال، نخستین بازیکنانی بودند که در افتتاحیه تالار مشاهیر لیگ برتر نام‌شان به این تالار اضافه شد. این بالاترین افتخار فردی است که تاکنون از سوی لیگ برتر به بازیکنان اعطا شده است.

اکنون کانتونا نیز به شیرر و آنری اضافه شده و سومین بازیکنی است که نامش در تالار مشاهیر قرار می گیرد. او مثل همیشه در برابر این موضوع نیز عکس العملی متفاوت از دیگران داشته است.

ستاره فرانسوی سال های دور منچستریونایتد که هنوز هم از قهرمانان اولدترافورد محسوب می شود، در این باره گفت: "خیلی خوشحال و مفتخرم اما در عین حال سورپرایز هم نشده ام.

اگر انتخاب نمی شدم تعجب می کردم! من خوش شانس بودم که توانستم در این تیم در کنار بازیکنانی فوق العاده، سرمربی فوق العاده و هوادارانی شگفت انگیز بازی کنم."

کانتونا پس از قهرمانی در دسته اول با لیدز یونایتد در فصل ۹۳-۱۹۹۲ توسط منچستریونایتد به خدمت گرفته شد. مهاجم تند و تیز فرانسوی در ۱۵۶ بازی در لیگ برتر برای  شیاطین سرخ به میدان رفت، ۷۰ گل به ثمر رساند و ۵۶ پاس گل داد.

با کمک اریک کانتونا منچستریونایتد در پنج سال، چهار جام قهرمانی ببرد و سپس در ۳۰ سالگی بازنشسته شد. او که محبوب قلب هواداران یونایتد بود، از سوی هواداران لقب پادشاه را دریافت کرده بود.

کانتونا اولین بازیکن از شش بازیکنی است که پس از رای گیری عمومی و راگیری از هیئت رییسه لیگ برتر در کلاس ۲۰۲۱ انتخاب می شود. شیرر و آنری تنها دو بازیکنی بودند که  به صورت خودکار و بدون رای‌گیری برگزیده شدند.

تا پایان هفته پنج ستاره برتر دیگر از لیگ برتر نیز در تالار مشاهیر معرفی می شوند. بازیکنانی مانند پل اسکولز، روی کین، فرانک لمپارد، دنیس برکمپ و استیون جرارد در میان ۲۲ نامزد باقی مانده حضور دارند.

تگ ها


اریک کانتونا فوتبال جهان منچستر یونایتد لیگ برتر فوتبال