کانتونا: ای کاش آن لگد را محکم‌تر می‌زدم!

سال 1995 بود که اریک کانتونا، اسطوره باشگاه منچستریونایتد در پاسخ به توهین های یکی از هواداران پالاس، او را با یک حرکت کونگ فویی مضروب کرد ......

سال 1995 بود که اریک کانتونا، اسطوره باشگاه منچستریونایتد در پاسخ به توهین های یکی از هواداران پالاس، او را با یک حرکت کونگ فویی مضروب کرد.
 
به گزارش مدال به نقل از "ورزش سه"، در ماه ژانویه 1995 بود که کانتونا به دلیل ضربه کونگ فویی معروفش به متیو سیمونس، هوادار کریستال پالاس در ورزشگاه لندن جنوبی، به مدت 9 ماه از حضور در میادین مسابقه محروم و به پرداخت 20 هزار پوند جریمه نقدی محکوم شد.
کانتونا که در مرکز بین المللی بورنموث در یک برنامه حضور پیدا کرده بود، در توجیه حرکت خود گفت:« همانطور که قبلاً هم گفتم، شاید باید او را محکم تر می زدم؛ اما شاید فردا نظرم در مورد چیزی که الان می گویم، عوض شود. نمی توانم از کاری که کردم، پشیمان باشم. حس فوق العاده ای بود. فکر می کنم هم من از آن اتفاق درس گرفتم، هم متیو سیمونس!
 9 ماه دوری از میادین واقعاً مدت طولانی بود، اما به لطف فرگوسن و بازیکنان نسل جدیدمان، ما در آن مقطع دو عنوان قهرمانی به دست آوردیم. من خوش شانس بودم که در کنار دو نسل از بازیکنان منچستریونایتد بازی کردم، نسلی همچون مارک هیوز و پل اینس و نسل جوانتر فوق العاده.»
در بخشی دیگر از این برنامه از هافبک پیشین شیاطین سرخ پرسیده شد که بهترین گل دوران حرفه ای ات کدام گل بود؟
کانتونا در پاسخ به این پرسش گفت:« گل مورد علاقه من هرگز به ثمر نرسید. من دوست داشتم گلی بزنم که دروازه بان توپ را به بازیکن خط دفاعی بدهد و بازیکنان با پاس تک ضرب آن را به محوطه جریمه حریف برسانند و سپس آن را تبدیل به گل کنیم. گفتنش البته ساده است، اما سخت ترین کار ممکن است.»

تگ ها


اخبار ویژه فوتبال