کانتونا: داوران در لیگ قهرمانان علیه رئال پنالتی نمی‌گیرند

اریك كانتونا، چهره سرشناس سابق دنیای فوتبال كه چند وقتی میشود برنامه كمیسر كانتونا را برای یورواسپرت میسازد، در تازهترین برنامهاش به بحث این روزهای دنیای فوتبال پرداخته است ......

اریك كانتونا، چهره سرشناس سابق دنیای فوتبال كه چند وقتی می‌شود برنامه «كمیسر كانتونا» را برای یورواسپرت می‌سازد، در تازه‌ترین برنامه‌‌اش به بحث این روزهای دنیای فوتبال پرداخته است. بحث اصلی او اتفاقات ال‌كلاسیكو و نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپاست.
 كانتونا كه زمان حضورش در منچستریونایتد برای سرالكس فرگوسن بازی می‌كرد در این برنامه، اشاره‌ای هم به او می‌كند و می‌گوید می‌داند فرگی از این مبارزه سربلند خارج می‌شود.
جام جهانی
اولین موضوعی كه اریك كانتونای فرانسوی در تازه‌ترین برنامه‌‌اش به آن پرداخته جام جهانی‌ است‌؛ او البته در پاسخ به سؤال مربوط به جام جهانی، مثل همیشه كنایه‌ای به مسئولان فیفا می‌زند. «در فاصله یك ماه مانده به تورنمنت بزرگ، از همین حالا مجبوریم تمام و كمال حواس‌مان را به جام جهانی‌ بدهیم. چهارچشمی و البته با 4 گوش حواسم به همه جاست. مثلاً شنیده‌ام اینفانتیو گفته یك «مینی جام جهانی» می‌خواهد برگزار كند‌؛ البته در عرصه باشگاهی. به این معنی كه 8 باشگاه بزرگ هر دو سال یك بار با هم بازی كنند. چرا؟ به همان اندازه به یك تورنمنت دیگر نیاز است كه آدم نیاز به دو مقعد داشته باشد! فیفا كمی شبیه به «خانه كاغذی» شده است. جانی و همكارانش در این خانه زندانی شده‌اند. آنها تا زمانی كه 24 میلیارد (یورو) پول جمع نكنند، هیچ جا نمی‌روند.»
نزدن تونل افتخار رئال برای بارسا
او پس از كنایه‌‌اش به فیفا به موضوع ال‌كلاسیكو می‌پردازد‌؛ جایی كه بازیكنان رئال‌مادرید حاضر نشدند برای بارسایی‌ها كه قهرمانی‌شان از پیش مسجل شده بود تونل افتخار بزنند. كانتونا این داستان را یك موضوع مسخره توصیف می‌كند و می‌گوید: «رئال برای بارسلونا تونل افتخار یا پاسیو به همان زبان اسپانیایی نزد. می‌گویند این واقعاً عین بی‌احترامی است. بابا این چرندیات را بس كنید! معلوم است آنها برای بارسلونا تونل افتخار نمی‌زنند چون این دو تیم از هم متنفر هستند. اوكی قبول، می‌گویند این موضوع الگوی خوبی برای بچه‌ها و خردسالان است ولی فكر نمی‌كنید در آن وقت شب كه ال‌كلاسیكو برگزار می‌شود بچه‌ها باید در تختخواب باشند؟ از طرفی بارسا آن‌قدر عصبانی بود كه آدم در زمین سگ‌های خشمگین می‌دید. این داستان تونل افتخار را یك بار برای همیشه دفن كنید.»
حضور رئیس‌جمهور فرانسه در فینال جام‌حذفی
اریك كانتونا در ادامه صحبت‌هایش به موضوع حضور امانوئل مكرون، رئیس‌جمهور فرانسه در فینال جام‌حذفی فرانسه اشاره می‌كند‌؛ جایی كه پاریسی‌ها توانستند با دو گل از سد تیم گمنام «اربیه» بگذرند و جام قهرمانی را بالای سر ببرند. كانتونا طعنه‌ای به رئیس‌جمهور فرانسه می‌زند و با اشاره به حضور مارسی، رقیب دیرینه پاریسی‌ها در فینال لیگ اروپا خطاب به او می‌گوید: «آقای رئیس‌جمهور مكرون! باید از شما یك چیز بخواهم: اگر مارسی قهرمان لیگ اروپا شد شما را به چالش برگزاری قدم‌زنی در شانزه‌لیزه در پاریس دعوت می‌كنم. بجنب امانوئل... ناامیدم نكن! می‌دانم تو یك طرفدار دوآتیشه مارسی هستی.»
سوتی دروازه‌بان بایرن‌مونیخ مقابل رئال‌مادرید
در ادامه برنامه جدید «كمیسر كانتونا»، ستاره سابق منچستریونایتد به اتفاقات رخ داده در بازی نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا بین بایرن‌مونیخ و رئال‌مادرید اشاره می‌كند‌؛ جایی كه اشتباه وحشتناك اسون اولرایش، مونیخی‌ها را از رسیدن به فینال لیگ قهرمانان اروپا محروم كرد. كانتونا با اشاره به همان موضوع می‌گوید: «دارم خیلی ویژه با تنها‌ترین مرد این روزهای فوتبال دنیا یعنی اسون اولرایش همدردی می‌كنم‌؛ هی پسر، من حالت را می‌فهمم. تو در آخر مسابقه تنها روی زمین نشسته‌ای آن هم با میلیون‌ها باواریایی كه در سكوت به اسمت لعنت می‌فرستند. راستش بعد از زمانی كه «ای تی» (شخصیت انیمیشن استیون اسپیلبرگ به نام ‌ای تی‌؛ موجود فرازمینی) به خانه نرسید تا به الان این‌قدر گریه نكرده بودم.»
نفع رئال‌مادرید از داوری‌ها
البته اریك كانتونا طعنه‌ای هم به قضاوت داوران به نفع رئال‌مادرید در لیگ قهرمانان اروپا می‌زند. او كه معتقد است داوران با رئالی‌ها مهربان هستند و علیه این تیم در لیگ قهرمانان اروپا پنالتی نمی‌گیرند، مثال جالبی می‌زند و می‌گوید: «برگرداندن خمیر دندان به تیوپ خمیر، یكی از سخت‌ترین كارهای ممكن در دنیاست ولی هنوز یك چیز هست كه از آن هم سخت‌تر است: اینكه مقابل رئال‌مادرید در لیگ قهرمانان اروپا صاحب ضربه پنالتی شوی.»
بیماری فرگوسن
آخرین بخش صحبت‌های كانتونا هم مربوط به بیماری سرالكس فرگوسن است‌؛ مربی سابق یونایتد كه به دنبال خونریزی مغزی خیلی سریع و اورژانسی تحت عمل جراحی قرار گرفت. كانتونا با ناراحتی درباره این موضوع حرف می‌زند و می‌گوید: «یكی از دوستانم حال چندان خوبی ندارد‌؛ برای من مثل یك استاد است‌؛ من را آموزش داد و هرگز هم قضاوتم نكرد. او واقعاً جنگنده توانایی است و از این نبردی كه در آن‌ گیر كرده هم به خوبی خارج می‌شود...» كانتونا سپس خطاب به سرالكس فرگوسن هم می‌گوید: ««فرگی تایم» شده و تو برنده می‌شوی! تو همیشه برنده می‌شوی.»

تگ ها


رئال مادرید UEFA Champions League فوتبال