۵ کاندیدای میزبانی جام ملت ها مشخص شدند

۵ کاندیدای میزبانی جام ملت ها ۲۰۲۷ آسیا مشخص شدند که نام ایران هم در بین نامزدهای میزبانی این رقابت ها قرار گرفته است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، امروز آخرین مهلت برای ارایه مدارک به منظور آمادگی برای میزبانی جام ملت های ۲۰۲۷ آسیا است که ۵ کشور مدارک خود را کامل کرده اند. چهار کشور جز ایران کشورهای  عربستان، قطر، هند و ازبکستان هستند. 

هند در سال های اخیر میزبان جام جهانی زیر ۱۷ سال در سال ۲۰۱۷ بوده. همان جام جهانی نوجوانان که این امتیاز از سوی فیفا به این کشور اعطا شد. قطر هم قرار است جام جهانی ۲۰۲۲ را برگزار کند. روزنامه های قطری به خصوص الوطن امروز در گزارشی که به همین بهانه منتشر کرد نوشت قطر شانس بیشتری نسبت به سایر رقبا برای تصاحب امتیاز میزبانی دارد به این خاطر که در برگزاری بازی های بین المللی تجربه بیشتری دارد و به زودی جام جهانی ۲۰۲۲ را میزبانی خواهد کرد. 

عربستان و ازبکستان از نظر امکانات سخت افزاری شرایط خوبی برای برگزاری بازی ها دارند. ازبک ها به زودی قرار است میزبان جام ملت های جوانان در تاشکند باشند که این بازی ها مهر ماه امسال برگزار خواهد شد. در صورتی که هند و یا ایران میزبان جام ملت ها شوند باید با کمک کنفدراسیون فوتبال آسیا در زمینه ایجاد امکانات سخت افزاری و در سال های پیش رو گام های محکمی بردارند.

بیشتر بخوانید:

اعلام رسمی AFC؛ جام ملت ها به تعویق نمی افتاد

اسکوچیچ: دنبال جا برای آنالیز بودم نه عکس !

 

 

تگ ها


تیم ملی ایران فوتبال