کاهش تیم‌های لیگ برتری تکواندو به دلیل مشکلات مالی

شرایط سخت مالی برگزاری رقابت‌های لیگ برتر در فصل جدید باعث شده برخی تیم‌ها در صورت تامین نشدن هزینه ها از حضور در این مسابقات انصراف دهند....

به گزارش خبرنگار مهر، لیگ برتر تکواندو باشگاه‌های کشور در سال ۹۹ با حضور ۱۰ تیم در دو گروه ۵ تیم برگزار خواهد شد. طبق برنامه ریزی انجام شده و به دلیل شیوع ویروس کرونا و تدوین یک پروتکل بهداشتی دقیق و البته سخت، تیم‌ها می‌بایست از روز ورود به محل مسابقات تا پایان رقابتهای مرحله مقدماتی چهار روز در قرنطینه باشند. هزینه‌های تست کرونا، اقامت و پذیرایی نیز بر عهده باشگاه‌ها است.

همین موضوع باعث شده تا تیم‌ها در فصل جدید هزینه‌های بیشتری نسبت به سالهای قبل متحمل شوند، در کنار این هزینه‌ها ۳۳۰ میلیون ریال نیز به عنوان ورودیه باید به حساب فدراسیون واریز کنند. این هزینه‌ها را در کنار مبلغ قرارداد تکواندوکاران و کادر فنی به همراه تدارک البسه، رفت آمد و… باعث شده تا برخی تیم‌ها در تأمین آن با مشکل جدی مواجه شده و به دنبال انصراف و کناره گیری از این مسابقات باشند.

احتمال کاهش تیم‌های لیگ برتری زیاد است و امید می‌رود سازمان لیگ که برای برگزاری این مسابقات تلاش زیادی داشته مساعدت‌های لازم را به تیم‌های شرکت کننده برای تداوم حضور آنها داشته باشد و با بعضی تصمیمات، برگزاری این رقابتها را تحت شعاع قرار ندهند.

تگ ها


تکواندو لیگ برتر تکواندو فدراسیون تکواندو ایران