کاهش ۳۰ درصدی دستمزد دیپای در بارسا

در حالی که بارسلونا در تلاش است تا به حساب و کتاب خود با بازیکنان سر و سامانی ببخشد، ممفیس دیپای، ستاره جدید بلوگرانا، مجبور شده است که کاهش ۳۰ درصدی دستمزدش را بپذیرد....

به گزارش "ورزش سه"، قرار است ممفیس دیپای ۳۰ درصد کمتر از آنچه در ابتدا با بارسلونا توافق کرده بود از این تیم دستمزد بگیرد. کاتالان ها مجبورند برای رعایت سقف دستمزدهای لالیگا از حقوق بسیاری از بازیکنان خود بکاهند.

ستاره هلندی نیز یکی از بازیکنانی است که به همراه سرخیو آگوئرو، اریک گارسیا و امرسون رویال در این تابستان به نوکمپ نقل مکان کرد. معاملات هنوز رسماً به اتمام نرسیده اند چرا که بلوگرانا برای به دست آوردن چهره های جدید و متعادل نگه داشتن حساب و کتاب های خود نیاز به آزادسازی بودجه دارد.

مدت ها بود زمزمه هایی مبنی بر پیوستن ممفیس دیپای به بارسا به گوش می رسید و این فرصت با به اتمام رسیدن قرارداد ستاره هلندی با لیون بالاخره فراهم شد.

دیپای هرگز پنهان نکرده که پیوستن به بارسا برای او تحقق یک رویا است مخصوصا که حضور رونالد کومان، سرمربی هلندی، روی نیمکت این تیم برای این بازیکن که سابقه همکاری با او را دارد یک امتیاز مضاعف محسوب می شود.

در ابتدا پیشنهادی به ارزش ۷ میلیون یورو در سال به همراه تعدادی بند پاداش مرتبط با عملکرد به دیپای پیشنهاد شده بود. با این حال  اکنون مشخص شده است که بارسا بر سر پیشنهاد جدیدی با ستاره هلندی مشغول مذاکره است چرا که این تیم قادر به پرداخت مبلغی بیش از ۵ میلیون یورو به عضو جدید خود نیست.

این رقم در واقع کاهشی ۳۰ درصدی در دستمزد دیپای است، اما او خوشحال خواهد شد که هر جا بتواند به بارسلونا از نظر مالی کمک کند.

انتقال به بارسا با مبلغ پیشنهادی اولیه غیرممکن بود و دیپای تمام تلاش خود را برای از بین بردن هرگونه مانع دیگری بر سر راه پیوستن به کاتالان ها، انجام خواهد داد.

گارسیا بازیکن دیگری است که مدت ها پیش از آنکه به نوکمپ برود، با بارسلونا به توافقی شخصی رسیده بود. این بازیکن نیز در ماه ژانویه با مدیر موقت، برای پیوستن به بارسا موافقت کرده بود اما در دوران ریاست خوان لاپورتا مجبور شد تا او نیز کاهش دستمزد را بپذیرد.

در حالی که بازیکنان تازه‌وارد بارسا حاضر به همه‌گونه همکاری برای تسهیل حضورشان در نوکمپ هستند، بارسلونا هنوز یک قرارداد مهم دیگر را باید به سرانجام برساند؛ توافق با لیونل مسی. مسی نیز به پایان مدت قراردادش با کاتالان ها رسیده و در حال حاضر رسما بازیکن آزاد است.

مذاکرات در مورد توافق بر سر شرایط جدید صورت گرفته است و بلوگرانا همچنان امیدوار است که بتواند کاپیتان برنده شش توپ طلای خود را حفظ کند.

با این حال آنها هنوز در صدد کاهش هزینه ها هستند در حالی که بارسا هنوز تعدادی قرارداد بزرگ و هنگفت را در نظر دارد، کاتالان ها مجبورند برای ادامه فعالیت چندین بازیکن خود را به فروش برسانند.

ساموئل امتیتی ​​و میرالم پیانیچ از جمله کسانی هستند که بارسا به دنبال فروش آنهاست و گمانه زنی هایی نیز پیرامون فیلیپه کوتینیو و آنتوان گریزمان وجود دارد.

تگ ها


لیون لیونل مسی ممفیس دیپای بارسلونا