کاوانی؛ از پشم‌چینی و باله تا شماره ۷ اولدترافورد

ادینسون کاوانی که زندگی‌اش را با پشم‌چینی گوسفند و رقص باله در اروگوئه شروع کرده بود حالا در سن بالا پیراهن شماره ۷ یونایتد را به تن کرده و بزرگترین خرید تابستانی این تیم بوده....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، ادینسون کاوانی بعد از جدایی از باشگاه سابقش پاری سن ژرمن به زادگاه خود اروگوئه بازگشته و درحالیکه چندین ماه بود حتی پایش به توپ برخورد نکرده بود و نزدیک بود با گرفتن یک تصمیم بزرگ دوران بازنشستگی خود را در مزرعه‌اش آغاز کند ناگهان به فوتبال بازگشت و نه تنها بزرگترین خرید تابستانی منچستریونایتد شد بلکه پیراهن تاریخی شماره ۷ این تیم را به تن کرد.

کاوانی که ۲۰۰ گل برای پاری سن ژرمن و ۵۰ گل برای تیم ملی کشورش زده بود حتی اگر تصمیم به بازنشستگی می‌گرفت کمتر کسی می‌توانست او را سرزنش کند. اما کاوانی در ۳۳سالگی تصمیم گرفت ماجراجویی جدیدی را تجربه کند. کاوانی که بعد از ترک پاری سن ژرمن چندین ماه در کشورش مشغول پشم چینی گوسفند، کار در مزرعه و تمرین باله بود تصمیم گرفت این زندگی آرام را با حضور در شهر منچستر و قرار گرفتن جلوی فلاش دوربینها عوض کند.

کاوانی در پایان فصل گذشته PSG را ترک کرد و در هفته‌ای که گذشت پای قرارداد با یونایتد را امضا کرد. در طول تابستان اصلاً تصور نمی‌شد که کاوانی به یونایتد ملحق شود‌؛ نه تنها به دلیل ناکامی یونایتد در جذب هدف‌هایش از جمله جیدون سانچو بلکه به این دلیل که کاوانی این تصویر را از خود مخابره کرده بود که ترجیح می‌دهد کفشهایش را بیاویزد.

کاوانی از زمان تعطیل شدن فوتبال به دلیل بحران کرونا به زندگی بدون فوتبال عادت کرده بود. آخرین بازی او به هفت ماه پیش برمی گشت، به پیروزی ۲-۰ پاری سن ژرمن مقابل دورتموند در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان. در پایان همان ماه بود که کاوانی به کشورش اروگوئه بازگشت.

کاوانی در دوران بحران کرونا در کشورش اروگوئه و در مزرعه خود مشغول کار بوده. او در این مدت چندین ویدیو از خود در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده بود که نشان می‌داد ادینسون ۳۳ساله به یاد روزهای جوانی به کار و بار مزرعه بازگشته و از زندگی جدیدش لذت می‌برد.

ستاره کهنه‌کار اروگوئه‌ای بعد از لغو لوشامپیونا در فرانسه و قهرمان اعلام شدن پاری سن ژرمن از تمدید کوتاه مدت قراردادش با این باشگاه برای حضور در بازی های باقی مانده در جام حذفی و لیگ قهرمانان خودداری کرد و فوراً با یک پرواز به اروگوئه بازگشت. کاوانی بلافاصله زندگی عادی خود در مزرعه اش را شروع کرده و تصاویر ضبط شده توسط او در حال هرس علفهای هرز، چیدن پشم گوسفند یا دویدن در طبیعت بارها دیده شد.

تا اینکه هفته گذشته ناگهان اعلام شد کاوانی به منچستریونایتد پیوسته و پای قرارداد با این باشگاه را امضا کرده. اولین واکنش شخصی کاوانی به این اخبار انتشار یک کلیپ ویدیویی جدید در شبکه‌های اجتماعی بود. کلیپی که کاوانی را این بار روی دستگاه تردمیل در حال دویدن و عرق ریختن نشان می‌داد. کاوانی قصد داشت نشان دهد که برای حضور در اولدترافورد و درخشیدن با پیراهن تاریخی شماره ۷ یونایتد آماده است و چند ماه کار در مزرعه چیزی از آمادگی او کم نکرده.

بیشتر بخوانید:

ادعای عجیب درباره نقل و انتقالات تابستانی یونایتد

قرنطینه و مشکل کاوانی برای اولین بازی یونایتد

 

 

تگ ها


ادینسون کاوانی پاری سن ژرمن فوتبال جهان منچستر یونایتد لیگ برتر فوتبال