کاپلو: بازی چلسی تدریس کامل فوتبال بود

فابیو کاپلو، سرمربی سابق تیم ملی انگلیس، از عملکرد چلسی در پیروزی برابر یووه تمجید کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، چلسی شب گذشته در چارچوب رقابت‌های لیگ قهرمانان در ورزشگاه خانگی خود میزبان یوونتوس بود و توانست با چهار گل انتقام شکست ۰-۱ بازی رفت برابر این تیم در تورین را بگیرد.

این پیروزی پر گل در حالی به دست آمد که تعداد گل‌های زده چلسی می‌توانست بیشتر باشد اما وویچک شزنی با چند مهار تماشایی مانع از رسیدن شاگردان توماس توخل به این هدف شد.

یوونتوس پیش از این بازی نیز صعودش به مرحله یک هشتم لیگ قهرمانان را قطعی کرده بود اما با قبول این شکست برابر چلسی به رده دوم جدول گروه سقوط کرد.

فابیو کاپلو پس از پایان بازی به اسکای اسپورت ایتالیا گفت:« من فکر می‌کنم بازی چلسی تدریس کامل و واقعی فوتبال بود. امشب دیدیم که چلسی پرس کرد، دوندگی زیادی داشت و هرگز پاس رو به عقبی ارسال نکرد. آنها هرگز بازی را از دفاع آغاز نکردند و در عوض همیشه منتظر فرصت بودند، در حالت هجومی ماندند و هیچ پاسی به دروازه‌بان ندادند. این ریتمی است که دیگر در لیگ ایتالیا دیده نمی‌شود. این تفاوت سرعت و کیفیت در مقایسه با لیگ ما است.»

او در ادامه اضافه کرد:« تیم‌های ایتالیایی بیش از حد با دروازه‌بان بازی می‌کنند. من فکر می‌کنم که سرمربیان آلمانی لیورپول و چلسی مربیانی هستند که ما نیاز داریم از آنها یاد بگیریم و خودمان را به روز کنیم. وقتی سختکوشی و روح رقابتی در بازی جاری باشد که شما به آن عادت نداشته باشید، کار سخت می‌شود. وقتی با ریتمی تمرین می‌کنید که کیفیت لازم را ندارد، در آخر چنین نتایجی هم در اروپا کسب می‌کنید.»

تگ ها


کاپلو فوتبال جهان چلسی یوونتوس UEFA Champions League فوتبال