کاپلو: وقت آن رسیده که آنچلوتی هدایت آتزوری را بر عهده بگیرد؛ از عملکرد ایتالیا مقابل سوئد، شگفت زده شدم

فابیو کاپلو ضمن رد کردن شایعه مربوط به آمدنش به تیم ملی ایتالیا،کارلو آنچلوتیرا گزینه ای ایده آل برای آتزوری دانست و از تاکتیک های ونتورا انتقاد کرد ......

فابیو کاپلو ضمن رد کردن شایعه مربوط به آمدنش به تیم ملی ایتالیا، کارلو آنچلوتی را گزینه ای ایده آل برای آتزوری دانست و از تاکتیک های ونتورا انتقاد کرد.

کاپلو در گفتگویی با برنامه Quotidiano Sportivo، گفت:

من وظیفه ام را در قبال تیم های ملی، انجام داده ام. [اشاره به تجربه روسیه و انگلیس] آنچلوتی در سن مناسبی به سر می برد و تجربه های فوق العاده ای کسب کرده است و فقط کار کردن در تیم ملی را در این شغل، کم دارد تا کامل شود.

بازی رفت با سوئد؟

اینطور به نظر می رسید که در مقابل یک تیم تهاجمی قرار نگرفته ایم. سوئدی ها همیشه فیزیکی بازی می کنند و بازیکنان آن ها را در ایتالیا با این ویژگی ها می شناسیم اما نیلز لیدهولم و برخی دیگر هم بودند که تکنیک فوق العاده ای به ما نشان دادند.

از عملکرد ایتالیا، شگفت زده شدم. ما به دفاع کردن معروف هستیم ولی برای این کار باید ببینید چه تیمی در مقابل شماست. اگر تیم شما سازماندهی شده و منظم باشد حتی می توانید راموس و کریستیانو رونالدو را متوقف کنید؛ نه اینکه از قبل دست از کار بردارید.

صعود نکردن به جام جهانی؟

این یک تراژدی بزرگ خواهد بود. حتی تنها وقتی را که ایتالیا به جام جهانی 1958 سوئد نرسید؛ یادم نمی آید با اینکه آن زمان 12 سال داشتم. باید به چینی ها بگویم که در ساعت 3 بامداد مجبورم بیدار بمانم تا بازی تیم ملی کشورم را مشاهده کنم.

مشکل فوتبال ما این است که وقتی کارها خوب پیش نمی رود؛ همیشه به دنبال پیدا کردن بهانه هستیم. اگر آکادمی های قوی منجر به پی ریزی و مستحکم کردن پایه های تیم ملی نمی شود؛ پس آلمان چگونه این کار را کرده است؟ به جای این کار، ما فقط به تجارت خود ادامه می دهیم و از خارج بازیکن به لیگمان می آوریم.

سری آ؟

من در برزیل کنار مارچلو بیلسا و تیته بودم و با یکدیگر بحث می کردیم. آن ها می گفتند تنها تیمی که ایده ای جدید دارد، ناپولی است. باید اضافه کنم اگرچه با بازی زیبا، برنده خواهید شد اما باید در سختی ها، رنج کشید تا پیروز شد.

یوونتوس همیشه در جمع مدعیان است؛ اینتر یک مربی باهوش دارد که مثل همیشه با بازیکنانش به خوبی کار می کند. میلان، ترکیبش را دگرگون کرده اما شاید فقط کافی بود 2 یا 3 بازیکنی می خرید که تفاوت را رقم بزنند.

لازم است از تیم کروتونه هم تقدیر کنم؛ زندگی بر آن ها سخت می گذشت اما ثابت کردند که می توانند از پَس کار بر بیایند.

کار در چین؟

می خواستم هدایت یک تیم [جیانگسو سونینگ] را در منطقه خطر به دست بگیرم و آنرا به قسمت های امن جدول برسانم. فقط به این خاطر که برخی می گفتند من فقط توانایی کار با تیم های بزرگ و همیشه موفق را داشته ام. اینکه به طور مداوم به جدول نگاه کنید و در پایین جدول، جایی که فکر می کنید هرگز نمی توانید از آن خارج شوید، قرار داشته باشید؛ از بودن در صدر جدول و بردن عناوین، هیجان انگیزتر است

تگ ها


اخبار روز ایتالیا فوتبال