کاپیتان بعدی شیاطین سرخ کیست؟

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت: تاثیرگذاری اش در طول یک دهه گذشته در اولدترافورد انکارناپذیر است ......

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت: تاثیرگذاری اش در طول یک دهه گذشته در اولدترافورد انکارناپذیر است. بهترین گلزن تمام دوران باشگاه منچستریونایتد، از سال 2014 بازوبند کاپیتانی را در اختیار دارد اما بدشانسی اش این بود که زمانی کاپیتانی یونایتد به او رسید که قدرتش رو به زوال رفت. حالا این روزها وین رونی یک بازیکن حاشیه ای برای یونایتد است و تنها در بازی های پایانی فصل لیگ و آن هم در شرایطی که مورینیو تمرکز خود را روی قهرمانی در لیگ اروپا گذاشته بود، کمی برجسته شد. در مورد اینکه او در این تابستان اولدترافورد را ترک می کند یا همچنان در جمع شیاطین سرخ می ماند، سوال های زیادی وجود دارد. اگرچه گفته می شود مورینیو ترجیح می دهد بازی های رونی را در تیم دیگری دنبال کند نه با پیراهن یونایتد!
اگر رونی از منچستر جدا شود، مورینیو با یک معمای پیچیده مواجه می شود که باید خود به تنهایی آن را حل کند. چه کسی کاپیتان بعدی منچستریونایتد خواهد بود؟ در حال حاضر مایکل کریک 35 ساله کاپیتان دوم تیم است که قطعا فصل آینده به طور ثابت در ترکیب تیمش حضور نخواهد داشت. بنابراین باید به سراغ گزینه هایی برویم که به طور حقیقی می توانند کاندیدای بستن بازوبند کاپیتانی باشند. شاید اولین گزینه ای که به ذهنمان بیاید، کریس اسمالینگ باشد؛ مدافعی که از همان اولین روزهای حضورش در یونایتد به علت مصدومیت برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی با مشکلاتی مواجه بود و کمتر توانست مانند یک ستاره در تیمش بدرخشد. بنابرین باید به دیگر نامزدهای این سمت توجه کرد.

داوید دخیا
نه تنها دخیا یکی از بهترین دروازه بانان جهان است بلکه در میان هم تیمی هایش محبوبیت زیادی دارد. در حالی که رئال مادرید در این تابستان باردیگر در آستانه جذب دخیا پیش رفت اما دخیا به طرز تعجب آوری رغبتی برای این انتقال نشان نداد تا پس از تمدید قرارداد دوناروما با میلان، اکنون تیبو کورتوآ تنها گزینه قهرمان لالیگا برای پرکردن خلا دروازه بان خود باشد. اکنون که دخیا وفاداری اش را به یونایتد نشان داده، اعطای بازوبند کاپیتانی به او می تواند این دروازه بان اسپانیایی را برای مدت طولانی تری در اولدترافورد نگه دارد. او می تواند همه اتفاقاتی که پیش رویش رخ می دهد را ببیند و به راحتی از مسئولیت رهبری تیمش از پشت خط دفاعی لذت ببرد.

آندره هررا
هررا از زمانی که به یکی از ارکان اصلی یونایتد تبدیل شد، محبوبیتش در بین هواداران برای دستیابی به نقش کاپیتانی تیم افزایش پیدا کرد. او خواسته ها و فلسفه باشگاه را درک کرده است. مدیریت و اداره رسانه ها دیگر موضوعی است که کاپیتان منچستر باید خودش را با آن تطبیق بدهد و از آنجایی که هررا خودش رشته خبرنگاری خوانده احتمالا کمتر از دیگر بازیکنان از این مساله خسته می شود. او از زمانی که مورینیو به اولدترافورد آمده، زندگی دوست داشتنی تری داشته و می تواند سالهای زیادی را در تیاتر رویاها سپری کند.

پول پوگبا
سال گذشته یونایتد با ایده ساختن تیمی با محوریت پوگبا، از این بازیکن فرانسوی گرانترین بازیکن جهان را ساخت. این ستاره سابق تیم یوونتوس ارزش خودش را برای تیم پذیرفته و حالا باتوجه به مسئولیت های یک ستاره جدید در اودترافورد، در نقش خود رشد کرده است. پوگبا در فصل آینده باید گل های حیاتی بزند و عملکرد بهتری مقابل رقبای اصلی یونایتد در لیگ جزیره داشته باشد اما پیش از این اولین چیزی که مورینیو نیاز دارد، خرید بازیکنی است که بتواند در خط میانی این هافبک 24 ساله را آزادتر کند. ممکن است پوگبا سال های آینده را با بستن بازوبند کاپیتانی یونایتد پشت سر بگذارد. او اکنون تلاش دارد تا فشار ناشی از یدک کشیدن عنوان گرانترین بازیکن دنیا را مدیریت کند و کاپیتانی یونایتد ممکن است او را شدیدا عصبی کند.

آنتونیو والنسیا
اگرچه او در مهمترین بازی فصل یعنی فینال لیگ اروپا مقابل آژاکس بازوبند کاپیتانی را در اختیار داشت اما والنسیا نمی تواند خیلی خوب انگلیسی صحبت کند و این برای کاپیتان آینده بزرگترین باشگاه لیگ برتر انگلیس نمی تواند ویژگی خوبی باشد. او پس از یک فصل پرفراز و نشیب با شایستگی جایزه بهترین بازیکن فصل یونایتد را تصاحب کرد چراکه به خوبی خودش را با پست جدیدش یعنی مدافع کناری تطبیق داد و به عنوان رو به پیشرفت ترین بازیکن باشگاه شناخته شد. اگر از رونی و کریک صرف نظر کنید، والنسیا پس از ترک ویگان و پیوستن به یونایتد در سال 2009، به عنوان قدیمی ترین بازیکن تیم شناخته می شود. مورینیو یکی از طرفداران بازی این بازیکن اکوادوری است اما اینکه او را به عنوان کاپیتان اصلی تیم خود انتخاب کند یا نه، نیاز به زمان دارد.

 

تگ ها


اخبار روز منچستر یونایتد فوتبال