کاپیتان رکوردها؛ کسی جلودار راموس نیست

سرخیو راموس امشب در بازی اسپانیا مقابل هلند رکورددار بازی‌ملی در بین فوتبالیست‌های اروپایی خواهد شد و به رکورد قبلی که در اختیار بوفون است خواهد رسید....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، سرخیو راموس کاپیتان تیم ملی اسپانیا اگر امشب در بازی دوستانه این تیم مقابل هلند به میدان برود تعداد بازی‌های ملی خود را به عدد ۱۷۶ خواهد رساند و به صورت مشترک با بوفون ایتالیایی رکورددار بیشترین تعداد بازی ملی در بین فوتبالیست‌های اروپایی خواهد شد. رکورد بیشترین بازی ملی در سطح دنیا با ۱۸۴ بازی ملی در اختیار احمد حسن مصری است و راموس به این ترتیب یک قدم دیگر به رکورد او نزدیک خواهد شد.

راموس برای عبور از رکورد مشترک با بوفون و تنها ایستادن به عنوان رکورددار بازی ملی در اروپا تنها سه روز زمان نیاز خواهد داشت. روز شنبه در بازی اسپانیا مقابل سوئیس در لیگ ملت‌های یوفا راموس تعداد بازی‌های ملی اش را به عدد ۱۷۷ خواهد رساند و از بوفون سبقت خواهد گرفت.

گفته می‌شود با توجه به اینکه بازی امروز مقابل هلند دوستانه است راموس از ابتدا وارد زمین نخواهد شد اما لوئیس انریکه در میانه بازی از او استفاده می‌کند تا رکورد او اتفاق بیفتد.

راموس اگر روز شنبه موفق شود به رکورد ۱۷۷ بازی ملی رسیده و رکورددار اروپا شود برای رسیدن به رکورد جهانی تنها ۷ بازی فاصله خواهد داشت. در رکورد جهانی سه نفر جلوتر از راموس هستند که عبارتند از احمد حسن از مصر با ۱۸۴ بازی ملی، احمد مبارک از عمان با ۱۷۹ بازی ملی و محمد الدعایه عربستانی و بدر المساوای کویتی با ۱۷۸ بازی ملی.

روی جلد امروز روزنامه آ اس؛ در انتظار رکورد جدید کاپیتان

از میان آنها احمد حسن در سال ۲۰۱۲ بازنشسته شده و دیگر نمی‌تواند از رکوردش دفاع کند. الدعایه عربستانی هم بازنشسته شده است. مبارک و المساوا هم با اینکه هنوز در سطح باشگاهی بازی می‌کنند ولی بیش از یک سال است که در تیم ملی کشورشان حضور نداشته اند. بوفون هم دیگر قادر به دفاع از رکورد خود برابر راموس نیست چون با اینکه هنوز برای یوونتوس بازی می‌کند ولی بازنشستگی خود را از تیم ملی ایتالیا اعلام کرده است.

سرخیو راموس اولین بار در سال ۲۰۰۵ توسط لوئیس آراگونس به تیم ملی اسپانیا دعوت شده و اولین بازی ملی خود را انجام داد. راموس با پیراهن اسپانیا یک بار فاتح جام جهانی شده و دو بار ام ملت‌های اروپا را بالای سر برده. او همچنین رکورد بیشترین پیروزی ملی در فوتبال اروپا را در اختیار دارد. در صورتیکه راموس تا پایان جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به بازی در لاروخا ادامه دهد در پایان آن رقابتها از رکورد ۲۰۰ بازی ملی عبور خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

مقصد احتمالی راموس در صورت جدایی از رئال مادرید

راموس؛ بهترین دفاع وسط تاریخ در نظرسنجی مارکا

 

 

تگ ها


تیم ملی اسپانیا سرخیو راموس فوتبال جهان رئال مادرید لالیگا فوتبال