کاپیتان وریا، روزبه و اسماعیلی؛ بازماندگان آخرین فینال

سه بازیکن حال حاضر استقلال، تجربه حضور در آخرین فینال جام حذفی این تیم در جدال با خونه به خونه بابل را در کارنامه دارند....

به گزارش "ورزش سه"، استقلال در شرایطی امروز در دیدار فینال جام حذفی برابر تراکتور در استادیوم امام رضا(ع) قرار خواهد گرفت که توانسته با برتری و عبور از رقیب دیرینه خود با بالاترین انگیزه در این بازی حضور یابد.

فرهاد مجیدی بعد از برتری مقابل پرسپولیس تهران انگیزه زیادی برای کسب جام حذفی به دست آورده و اگر آنها بتوانند به عنوان قهرمانی دست پیدا کنند آن زمان به رکورد وینفرد شفر در این تیم می‌رسند. سرمربی آلمانی آخرین سرمربی است که این تیم را به یک جام قهرمانی رسانده است.

با گذشت نزدیک به ۱۰ سال از آخرین جامی که آبی پوشان در لیگ برتر بالای سر برده‌اند در مسابقات فصل ۹۷-۹۶ جام حذفی تیم استقلال موفق شده بود با شکست خونه به خونه به جام قهرمانی برسد. در آن سال این تیم با پارس جنوبی جم، نساجی مازندران، ایرانجوان بوشهر و صنعت نفت آبادان به فینال راه پیدا کرده بود.

استقلال که آن فصل مامه بابا تیام را در اختیار داشت در بازی فینال با ترکیب سید مهدی رحمتی، پژمان منتظری، سید مجید حسینی، خسرو حیدری، امید نورافکن، امید ابراهیمی، روزبه چشمی، سرور جپاروف، وریا غفوری، فرشید اسماعیلی و مامه بابا تیام مقابل خونه به خونه قرار گرفته بود.

با گذشت بیش از دو سال از بازی که در خوزستان برگزار شده بود، امروز استقلال تنها وریا غفوری، روزبه چشمی و فرشید اسماعیلی را از آن ترکیب در اختیار دارد. همچنین فرشید باقری که به عنوان بازیکن تعویضی در آن مسابقه به ترکیب اضافه شده بود هم اکنون در استقلال حضور دارد.

به غیر از این چهار بازیکن، رحمتی سرمربی شهرخودرو شده، منتظری در الخریطیات بازی می‌کند، مجید حسینی لژیونر شد، حیدری فوتبال را کنار گذاشت، نورافکن به سپاهان رفت، ابراهیمی در الاهلی قطر بازی می‌کند، سرور جپارف مربی شد و تیام هم که اکنون در فنرباغچه ترکیه بازی می‌کند.

تگ ها


استقلال تهران