کاپیتان ژیمناستیک و چالش المپیکی شدن در کرونا

کاپیتان تیم ملی ژیمناستیک امیدوار است در زمستان ۹۹ با درخشش در مسابقات قطر برای اولین بار ایران را در ژیمناستیک المپیکی کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، سعیدرضا کیخا، کاپیتان تیم ملی ژیمناستیک را می توان یکی از بدشانس ترین ورزشکاران ایرانی در راه کسب سهمیه المپیک دانست. او در حالی که در جام جهانی باکو به میدان رفته بود و به فینال هم راه پیدا کرد، به خاطر شیوع ویروس کرونا از ادامه رقابت ها و نزدیک شدن به سهمیه المپیک بازماند. 


حالا این روزها این ژیمناست باتجربه با امکاناتی که در خانه خودش و همچنین سالن تمرینی خود در شیراز در اختیار دارد، اولین سهمیه المپیکی ژیمناستیک ایران تلاش می کند. 


کیخا درباره شرایط تمرینی خود در دوران کرونا گفت: از اواخر اسفندماه که مسابقات ژیمناستیک جمهوری آذربایجان بدلیل همه گیری کرونا نیمه تمام ماند تا اواخر عید در منزل تمرین می‌کردم اما پس از آن، با همکاری تربیت بدنی شهرداری شیراز سالنی در اختیارم قرار گرفت که بتوانم بصورت انفرادی و به دور از سایرین و در رعایت کامل پرتکل‌های بهداشتی تمرین کنم. در این مدت با آقای خیرخواه سرمربی تیم ملی در ارتباطم و تمریناتم را با او هماهنگ می‌کنم.


وی افزود: علاوه بر تمرینات انفرادی، اخیرا فدراسیون اردوی آنلاینی را برای ملی پوشان برگزار کرد که در شرایط موجود بهترین تدبیر بود و از لحاظ تمرینی و انگیزشی نکات خوبی مرور شد.


کاپیتان تیم ملی ژیمناستیک درباره شانس خود برای کسب سهمیه المپیک توکیو گفت: خوشبختانه با برنامه ریزی‌های فدراسیون و حمایت‌های وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک در رده سوم هستم و فاصله کمی تا کسب سهمیه المپیک توکیو دارم که به امید خدا با موفقیت در مسابقات قطر در زمستان امسال امتیاز لازم را کسب می‌کنم تا اولین سهمیه ژیمناستیک ایران در المپیک پس از سهمیه بندی شدن را از آن خود کنم.

تگ ها


سعید‌رضا کیخا ژیمناستیک