کاکس به خاطر تاخیر المپیک را از دست داد!

در حالی که همه منتظر جدال جذاب در فینال انتخابی وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد آمریکا بودند، جی دن کاکس به شکل عجیبی به این مسابقات نرسید....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، جی دن کاکس، قهرمان چند دوره جهان در وزن ۹۲ کیلوگرم کشتی آزاد که رقیب اصلی علیرضا کریمی در سال های اخیر به حساب می آمد، برای اینکه بتواند در المپیک توکیو شرکت کند، تصمیم گرفت به یک وزن بالاتر برود. او خودش را برای مسابقات انتخابی تیم ملی در وزن ۹۷ کیلوگرم آماده کرده بود و همه منتظر جدال جذاب او با کایل اسنایدر در فینال این مسابقات بودند. 


اما شب گذشته در جریان مراسم وزن کشی مسابقات خبر رسید که کاکس اصلا وزن کشی نکرده! به گفته هومن توکلیان، عضو ایرانی فدراسیون کشتی آمریکا ماجرا از این قرار بود که کاکس کمی اضافه وزن داشت و برای وزن کم کردن تمرین می کرد، اما زمانی که برای رفتن روی باسکول آمد یک دقیقه دیر رسید تا مسابقات انتخابی را از دست دهد.


این سخت گیری عجیب یک اتفاق باورنکردنی برای جی دن کاکس رقم زد و او بعد از ماهها تمرین به همین راحتی المپیک را از دست داد و حالا احتمالا کایل اسنایدر به راحتی با شکست دادن رقبای خود می تواند بار دیگر ملی پوش آمریکا در وزن ۹۷ کیلوگرم باشد.

بیشتر بخوانید:

سنندج میزبان رقابت های کشتی فرنگی انتخابی تیم ملی

طاهری: امیدوارم امسال نتیجه زحماتم را بگیرم

 

 

تگ ها


کشتی کشتی