کدام تیم مدعی اصلی قهرمان است؟

پنج تیم مدعی اصلی قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران هستند....

پنج تیم مدعی اصلی قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران هستند.

به گزارش مدال، در فاصله ۹ هفته مانده به پایان بازی‌های لیگ برتر پنج تیم با امتیازات بسیار نزدیک مدعی قهرمانی هستند. به نظر شما کدام تیم از شانس بیشتری برای قهرمانی در رقابت های فصل جاری لیگ برتر برخوردار است؟ مسیر پیش روی بالانشینان لیگ برتر را به صورت مجزا مورد ارزیابی قرار دادیم که در ادامه می خوانید:

۱- پرسپولیس
مسیر پرسپولیس برای قهرمانی دراین فصل سخت است. این تیم جدا از شهرآورد دو هفته سرنوشت‌ساز پیش رو دارد. مصاف با تیم‌های سپاهان و تراکتورسازی. جالب اینکه سرخپوشان پیش از دیدار با سپاهان باید با همشهری سپاهان یعنی ذوب‌آهن روبه‌رو شوند. از سویی این تیم بعد از بازی با تراکتورسازی هم مصاف با ماشین‌سازی را تجربه خواهد کرد. ماشین‌سازی بی‌شک بدش نمی‌آید برای همشهری اش تلاش کند. به یاد داشته باشیم پرسپولیس درگیر لیگ قهرمانان هم هست و برای قهرمانی باید از تیم روی نیمکت هم به خوبی بهره گیرد.

۲- سپاهان
سپاهان در شرایطی با یک امتیاز کمتر نسبت به تیم پرسپولیس در رتبه دوم جدول قرار دارد که یک بازی کمتر انجام داده و از سویی درگیر لیگ قهرمانان آسیا نیست. سپاهان در ادامه مسیر مصاف با سه مدعی قهرمانی را تجربه خواهد کرد. استقلال، پرسپولیس و پدیده و بی‌شک نتایج این بازی‌ها نقش تعیین‌کننده‌ای در چهره تیم قهرمان خواهد داشت. سپاهان قوی‌ترین خط حمله را در اختیار دارد و این یک چالش جدی برای کی‌روش استنلی و دیگر مهاجمان این تیم است. آیا این مهاجمان می‌توانند سپاهان را به قهرمانی برسانند؟

۳- استقلال
استقلال همانند پرسپولیس درگیر لیگ قهرمانان آسیاست. این بدین معنی است که استقلال برای حفظ شانس قهرمانی در لیگ برتر باید توانمندی اش را مدیریت کند. استقلال شهرآورد را پیش رو دارد که این بازی برای هر دو تیم ۶ امتیازی است. استقلال مصاف با سپاهان و پدیده دو مدعی قهرمانی در این فصل را نیز تجربه خواهد کرد. استقلال، اما این روز‌ها در فاز دفاعی بهترین است و در ساختار تهاجمی به بهترین هارمونی رسیده و گویی شفر و آبی‌پوشان به باور قهرمانی هم رسیده‌اند. آیا فوتبال زیبا رأی به قهرمانی استقلال خواهد داد؟

۴- تراکتورسازی
تراکتورسازی در فاصله ۹ هفته مانده به پایان بازی‌ها دو مصاف سخت را پشت سر گذاشته است؛ بازی با سپاهان و استقلال. این یک پوئن بزرگ برای تراکتوری هاست و از جمع مدعیان قهرمانی تراکتورسازی در ادامه بازی با پدیده و پرسپولیس را باید تجربه کند. نقطه قوت تیم تراکتورسازی حضور پرشور تماشاگران این تیم در بازی‌های خانگی و حتی بازی‌های خارج از خانه است. این تیم درگیر بازی‌های لیگ قهرمانان نیست و به خوبی می‌تواند توان خود را برای بازی‌های لیگ برتر مدیریت کند.

۵- پدیده مشهد
تراکتورسازی، استقلال و سپاهان حریفان اصلی تیم پدیده مشهد در ادامه مسیر هستند؛ سه تیمی که خود داعیه قهرمانی دارند. البته پدیده برای قهرمانی در این دوره از بازی‌ها فقط به امتیازات این سه بازی احتیاج ندارد. تکرار شکست برابر تیم‌هایی، چون ذوب‌آهن حتی ممکن است پیش از رویارویی با تیم‌های مدعی قهرمانی شانس را از پدیده بگیرد. حمایت تماشاگران مشهدی از تیم پدیده مثال‌زدنی است و این تماشاگران در صورت قهرمان نشدن پدیده هم این تیم را تشویق خواهند کرد.