کدام سناریو برای فینال را تصور می‌کنید؟

بهترین نتیجه پرسپولیس تا پیش از فینال پیروزی ۴ بر صفر برابر شارجه امارات بوده و در سوی دیگر دو پیروزی ۴ بر ا برابر شانگهای شنهوا و پیروزی ۳ بر صفر برابر ملبورن ویکتوری بهترین نتایج تیم کره ای تا رسیدن به فینال مسابقات بوده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، مرور مسابقات فینال باشگاهی قهرمانی آسیا بین سال های ۱۹۶۷ تا ۱۹۷۳ که سه بار هاپوئل قهرمان شده و یکبار استقلال (تاج)، نشان از نزدیکی این مسابقات داشته و حداثر اختلاف در دیدار نهایی دو گل بوده است.

*جام باشگاه‌های آسیا (۲۰۰۲–۱۹۸۵)
طی سال های ۱۹۸۵ تا ۲۰۰۲ شکل جدید مسابقات با نام جدید " جام باشگاه های آسیا " برگزار شده و مرور این مسابقات نیز نشان می دهد که دو فینالیست در یک بازی نزدیک موفق به غلبه بر تیم دیگر شده است. در این دوره نیز تیم قهرمان نتوانسته با اختلاف بیش از دو گل تیم مقابلش را شکست دهد.


*لیگ قهرمانان آسیا
-بازی‌های دو فیناله (۲۰۰۸–۰۳–۲۰۰۲)

از فصل ۲۰۰۳-۲۰۰۲ شکل مسابقات تغییر کرد و شاهد برگزاری بازی ها با نام جدید"لیگ قهرمانان آسیا" بوده ایم؛ جایی که فینال ها به صورت رفت و برگشتی برگزار شد و یکی از سنگین ترین شکست‌ها در فینال‌ها به نام تیم کره ای سئونگنام رقم خورده و آنها علیرغم اینکه در بازی رفت با نتیجه ۳ بر ۱ الاتحاد عربستان را شکست دادند، در بازی برگشت ۵ گل خوردند تا خاطره تلخی در فوتبال کره جنوبی ثبت شده باشد. سرمربی فعلی تیم فوتبال اولسان که تیمش تا ساعاتی دیگر برابر پرسپولیس صف آرایی خواهد کرد، در این مسابقه یکی از بازیکنان تیم کره ای بود و یکی از گل های بازی رفت را برای تیمش به ثمر رسانده بود.
در سال ۲۰۰۵ نیز تیم العین اگرچه در بازی رفت موفق به کسب تساوی یک بر یک برابر الاتحاد عربستان شده بود ولی در بازی برگشت که به میزبانی تیم الاتحاد برگزار شد، با نتیجه ۴ بر ۲ شکست خورد تا الاتحاد برای دومین سال پیاپی نمایش درخشانی در بازی برگشت فینال داشته باشد و در مجموع با نتیجه ۵ بر ۳ قهرمان شد.


در سال ۲۰۰۸ اما تیم گامبا اوزاکای ژاپن بهترین نتیجه تاریخ ادوار این مسابقات را به نام خود ثبت کرده است؛ جایی که در بازی رفت موفق شد در ورزشگاه اوساکو تیم آدلاید یونایتد استرالیا را با نتیجه ۳ بر صفر شکست دهد و در کشور استرالیا هم با نتیجه ۲ بر صفر نماینده این کشور را مغلوب کرد تا پیروزی ۵ بر صفر در پایان دو بازی رفت و برگشت به نام این تیم ثبت شود؛ یعنی متقدرانه ترین پیروزی تاریخ لیگ قهرمانان آسیا.

*بازی‌های تک فینال (۲۰۱۲–۲۰۰۹)
طی سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ که ذوب آهن در همین دوره حضور در فینال را تجربه کرد و بازی ها به صورت تک بازی در فینال برگزار می شد، تلخ ترین شکست را الاهلی عربستان تجربه کرده که با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب اولسان هیوندای شد. 

*بازی‌های دو فیناله (۲۰۱۹–۲۰۱۳)
از سال ۲۰۱۳ تا سال گذشته که الهلال موفق به کسب قهرمانی آسیا برای سومین مرتبه شد، بازی های فینال بار دیگر به صورت رفت و برگشت برگزار شده است؛ بهترین پیروزی این دوره به نماینده عربستان و پرافتخارترین تیم آسیا اختصاص پیدا کرده، که در بازی رفت با نتیجه یک بر صفر اوراوا رد دایموندز را در ژاپن شکست داد و در بازی برگشت دو گل دیگر به این تیم در ریاض زد، تا در مجموع با پیروزی ۳ بر صفر جام قهرمانی را بالای سر ببرد.


*کرونا و بازگشت به تورنمنت تک فیناله در سال ۲۰۲۰


بهترین نتیجه پرسپولیس تا پیش از فینال پیروزی ۴ بر صفر برابر شارجه امارات بوده و در سوی دیگر دو پیروزی ۴ بر ا برابر شانگهای شنهوا و پیروزی ۳ بر صفر برابر ملبورن ویکتوری بهترین نتایج تیم کره ای تا رسیدن به فینال مسابقات بوده است.

*شما پیش بینی کنید...


شما چه سناریوی برای مسابقه فینال سال ۲۰۲۰ که به دلیل ویروس کرونا بار دیگر به صورت تک بازی برگزار خواهد شد، متصور هستید؛ آیا فکر می کنید پرسپولیس می تواند با قاطعیت برنده این فینال باشد یا نماینده کره جنوبی چنین پتانسیلی دارد؟ یا اینکه فکر می‌کنید، یک بازی نزدیک را شاهد خواهیم بود، که با اختلاف بسیار کم، برنده در وقت های اضافی یا ضربات پنالتی تعیین خواهد شد؟
نظر خود را برای ما در فاصله چند ساعت مانده به این بازی مهم درج کنید؛ نظرات شما در کسری از ثانیه روی وب سایت ورزش سه منشتر خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

ترکیب احتمالی پرسپولیس برای فینال/ تغییرات ناخواسته گل محمدی

تماس تلفنی رییس مجلس شورای اسلامی با پرسپولیسی ها

 

 

تگ ها


لیگ قهرمانان آسیا فوتبال ایران AFC Champions League فوتبال