کرانچار: در نیم فصل بر روی بازیکنانی که خوب ظاهر نشوند خط قرمز خواهیم کشید

زلاتکو کرانچار، سرمربی سپاهان پس از شکست تیمش مقابل پیکان در هفته یازدهم لیگ برتر اعتقاد دارد نتایج سپاهان از کم کاری بازیکنان نیست و بازیکنان فقط باید در حد نام سپاهان ظاهر شوند ......

 زلاتکو کرانچار، سرمربی سپاهان پس از شکست تیمش مقابل پیکان در هفته یازدهم لیگ برتر اعتقاد دارد نتایج سپاهان از کم کاری بازیکنان نیست و بازیکنان فقط باید در حد نام سپاهان ظاهر شوند. وی همچنین از هیئت مدیره این باشگاه حمایت کرد.

 زلاتکو کرانچار پس از شکست یک صفر تیمش مقابل پیکان گفت: 

بازی که آغاز شد، می دانستم شانس های بسیاری ایجاد می کنیم و حریف با دفاعی بسته بازی می کند که همین اتفاق نیز رخ داد. می توانستیم موقعیت های بسیاری ایجاد کنیم و به مهاجمان هم این مسئله را گفته بودم.

وی افزود:

نمی دانم در صحنه گل بر روی بازیکن ما خطا شد یا خیر، اما نباید در این دقایق (دقایق تلف شده) گل دریافت کنیم. تا نیم فصل زمانی باقی نمانده و باید در این 4 دیدار نتایج مطلوبی کسب کنیم. بدون کسب نتیجه در نیم فصل دوم نمی توانیم پیش برویم. مدیرعامل باشگاه و من با بازیکنان در ارتباط با این مسئله صحبت کردیم.

سرمربی سپاهان در پاسخ به این پرسش که آیا بازیکنان این تیم در بازی کم کاری می کنند، خاطرنشان کرد:

نباید اسم کم کاری بگذاریم و باید نام دیگری روی آن بگذاریم. به این دلیل که بازیکن در تمرینات روحیه گلزنی را نشان می دهد اما خود بازیکن باید اعتماد به نفس از دست داده خودش را با به ثمر رساندن گل به دست بیاورد، مسئله ای که در تمرینات نیز بسیار در ارتباط با آن کار کرده ایم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا نبود رقیب برای ساسان انصاری سبب افت در تلاش این بازیکن شده، خاطرنشان کرد:

با این موضوع موافق نیستم و انصاری رقبایی مانند مروان حسین و مهرداد محمدی دارد بازیکنانی که گلزنان خوبی هستند. میرزایی نیز رقیبی جدی به شمار می رود که بقیه مهاجمان را تهدید می کند.

کرانچار گفت:

به بازیکنان واضح گفتم که 4 مسابقه باقی مانده تا پایان نیم فصل مسابقه های آزمون شماست. به این معنا که اگر نتوانند آنطور که باید در زمین ظاهر شوند، بر روی اسم آنها خط کشیده می شود و بازیکنان جدیدی جایگزین آنها می شوند.

سرمربی سپاهان در این مورد که فدراسیون فوتبال در نظر دارد به استقلال و پرسپولیس برای بدهکاری کمک کند، این در حالی است که سپاهان در ابتدای فصل به دلیل مشکلات مالی نتوانست بازیکنان مدنظر خودش را به صورت کامل جذب کند، اظهار داشت:

در بخش بازیکنان ایرانی سعی کردیم بازیکنانی را که در باشگاه های قبلی خودشان بهترین بودند، جذب کنیم و حدود یک ماه و نیم گفتم که بازیکنانی که می آیند، در تیم های قبل شان در میانه جدول تلاش می کردند، اما جو در سپاهان اینگونه است که باید در صدر باشند. همین مسئله سبب شده تا بازیکنان با این روحیه آشنا نباشند و باید سعی کنند تا در این شرایط روحی قرار بگیرند. در ارتباط با بازیکنان خارجی نیز زمانی که نتوانستیم جپاروف را جذب کنیم، مجبور به آوردن رافائل شدیم. بازیکنی که در پرتغال خوب بود اما پس از آن در سپاهان آنطور که باید خوب نبوده است.

کرانچار در پاسخ به این سوال که پس از پایان بازی امروز، مدیران باشگاه و بازیکنان مورد اعتراض هواداران قرار گرفتند اما اعتراضی به او نشده، آیا در صورت عدم کسب نتیجه در 4 دیدار آتی اعتراض به هیئت مدیره سبب اخراجش می شود، تصریح کرد:

نیازی به اعتراض هواداران به باشگاه نیست و باشگاه تاکنون از هیچ اقدامی به ویژه مالی دریغ نکرده است. امروز نوبت بازیکنان است که پاسخ خوبی های باشگاه را بدهند و اینکه آیا سزاوار حضور در سپاهان هستند یا خیر و اگر نمی توانند از لیست تیم خارج می شوند.

 سرمربی سپاهان تصریح کرد:

هرگز به دنبال توجیه نبوده و همیشه به دنبال جایگزین مناسب برای بازیکنان بوده ام، اما ما در بازی امروز، پورقاز، رحیمی و جعفری را نداشتیم و سرمربی تیم فوتبال جوانان تصمیم گرفت رحیمی یک مسابقه رسمی و سنگین را از دست بدهد تا در دیداری دوستانه بازی کند. غیبت این بازیکنان در نتیجه تأثیر داشت اما این توجیه درستی نیست. اگر فدراسیون فوتبال می خواهد بازیکن جوان وارد لیگ شود، باید می گذاشت بازیکن در یک بازی رسمی بازی کند تا پیشرفت بیشتری داشته باشد، در حالی که این بازیکن با یک تیم دسته سومی یک بازی دوستانه را انجام داد.

تگ ها


اخبار روز سپاهان لیگ برتر خلیج فارس فوتبال