کرانچار: دیدار با عراق فینال است

سرمربی تیم امید ایران در کنفرانس خبری حاضر شد....

سرمربی تیم فوتبال امید ایران گفت: باید مقابل یمن نتیجه نزدیک به عراق کسب می‌کردیم و دیدار با عراق حکم فینال این گروه را دارد.

به گزارش مدال، زلاتکو کرانچار بعداز پیروزی مقابل تیم امید یمن گفت: قطعا همه شما متوجه شدید از دقیقه یک تا ۹۰ مسلط بر بازی بودیم. نتیجه بازی برایمان مهم بود چرا که باید نتیجه نزدیک به عراق کسب می‌کردیم.

وی افزود: اگر دو موقعیت ابتدایی ما به گل تبدیل می‌شد شرایط ما فرق می‌کرد. با تعویض حسین ساکی و رضا شکاری در شروع نیمه دوم شرایط را بهتر کردیم. بازی با عراق فینال این گروه است. تلاش می‌کنیم با شرایط بهتر این بازی شویم از شاگردانم راضی هستم آنها به صحبت‌های ما گوش دادند و عملکرد مناسبی داشتند.

وی در ادامه گفت: از این فرصت استفاده می‌کنم و همدردی خودم را در کنار بازیکنان تیم امید نسبت به مردم حادثه دیده استان گلستان و شهرهای شمالی ایران که دچار سیل شدند ابراز می‌کنم. ما در کنار افرادی که جان باختند و آسیب مالی دیدند هستیم و با آنها ابراز همدردی می‌کنیم. باز هم همچنین از هواداران عزیز که در این شرایط جوی و بارش باران به ورزشگاه آمدند تشکر می‌کنم و امیدوارم که آنها با حضور گسترده‌تر در دیدار مقابل عراق کنارمان باشند.

سرمربی تیم امید در پاسخ به این سؤال که تیمش در دیدار مقابل عراق فقط نیاز به برد دارد گفت: ما اطلاعاتی از تیم عراق و از اردوی آنها در قطر داشتیم همچنین دو بازی رسمی این تیم مقابل ترکمنستان و یمن هم دیدیم. اطلاعات کافی داریم و طی امشب و فردا با آنالیز دقیق این تیم و نمایش آن برای بازیکنان جوانف ما تلاش می‌کنیم نتیجه خوبی بگیریم. عراق تیم باکیفیتی است. آنها هم مثل ما بازیکنان خوبی دارند و شرایط دو تیم ۵۰-۵۰ است با این تفاوت که ما میزبان هستیم و باید از آن کمال بهره را ببریم تا به عنوان تیم اول صعود کنیم و منتظر نتایج سایر گروه‌ها نمانیم.

کرانچار در پاسخ به این سؤال که تیم امید برنامه آماده‌سازی خوبی نداشته و بدون بازی تدارکاتی به این مسابقات آمده و آیا نگاه ما فقط صرف حضور در این رقابت‌ها است یا اینکه به دنبال کسب نتیجه هم هستیم، تصریح کرد: ما برنامه آماده‌سازی خوبی داشتیم بعد از بازی‌های آسیایی سه بار با سوریه بازی کردیم که یک بار آن قبل از شروع رقابت‌های این مرحله بوده است. در تورنمنت قطر شرکت کردیم که نقاط ضعف و قوت‌مان را فهمیدیم. با عمان و اردن در کشورهای خودشان بازی کردیم. فراموش نکنید فدراسیون با همه مشکلات مالی که داشت توانست شرایط خوبی برای ما ایجاد کند و با آمادگی خوبی وارد مسابقات شدیم تا به الان هم شش امتیاز کسب کردیم.

وی ادامه داد: برای دیدارهای مرحله نهایی در تایلند زمان کافی داریم و جلسه‌ای با حضور مسئولان ارشد فدراسیون و سازمان لیگ خواهیم داشت تا یک برنامه‌ریزی خوب انجام دهیم که دیگر جای بهانه‌تراشی باقی نماند. ما باید برنامه‌های تیم امید را در برنامه سازمان لیگ ببینیم و قبل از شروع مسابقات هم یک اردوی بلندمدت داشته باشیم و از تمامی فیفادی‌ها استفاده کنیم. در صحبتی که خودم با مسئولان وزارت ورزش و کمیته مالی داشتم آنها هم با وجود تمامی مشکلات پا پیش گذاشتند و از ما حمایت کردند تا تیم امید تنها نماند. ما شرایط خوبی برای آماده‌سازی داشتیم و فقط مشکل‌مان عدم همکاری برخی باشگاه‌ها بود که خودتان آنها را بهتر می‌شناسید و قصد ندارم در این مورد نام آنها را ببرم.

کرانچار در پاسخ به این سؤال که بعد از دو تعویض او و حضور حسین ساکی و رضا شکاری در زمین تیم امید شرایط بسیار بهتری پیدا کرد و آیا بهتر نبود آنها از اول وارد زمین می‌شدند، اظهار داشت: برنامه ما این بود که ساکی و شکاری یک نیمه بازی کنند. ساکی حدود ۲۰ روز به دلیل مصدومیت زانو بدون شرکت در تمرینات گروهی در کنار ما کار می‌کرد به همین خاطر نمی‌توانستیم ریسک کنیم و این یک اشتباه مهلک بود که او را از ابتدا به زمین بفرستیم. شکاری هم یک بازیکن باارزش است که کیفیت بالای خودش را نشان داده است. او مشکل کمبود مسابقه دارد ولی باید بیشتر در باشگاهش بازی کند. این دو بازیکن را در دیدار مقابل عراق نیاز داشتیم و طبق برنامه نمی‌خواستیم بیشتر از یک نیمه به آنها بازی بدهیم شکاری با خلاقیت خود توانست عملکرد خوبی داشته باشد و یک گل هم بزند. شما دیدید شکاری و ساکی از پایان نیمه اول بدن‌های خود را گرم کردند تا در نیمه دوم وارد زمین شوند و این مسئله براساس برنامه ما بود جا دارد از باشگاه روستوف تشکر کنیم که شکاری را به موقع در اختیار ما گذاشت اما نمی‌دانم چرا باشگاه شارلروا  شرایط حضور دلفی را فراهم نکرد.

تگ ها


فوتبال