کرانچار: یک کادر فنی قدرتمند را تشکیل می‌دهیم

به گزارش مدال به نقل ازتسنیم، زلاتکو کرانچار در حاشیه تمرین امروز (یکشنبه) تیم فوتبال المپیک کشورمان ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: اطلاع دارید که مرحله دوم اردوی ما در حال برگزاری است ......

به گزارش مدال به نقل از تسنیم، زلاتکو کرانچار در حاشیه تمرین امروز (یکشنبه) تیم فوتبال المپیک کشورمان ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: اطلاع دارید که مرحله دوم اردوی ما در حال برگزاری است. باید بگوییم که اصلاً فکر نمی‌کردم که بازیکنان تیم المپیک ایران چنین توانایی بالایی را داشته باشند. سعی می‌کنیم جدا از شناسایی استعداد‌ها برای تیم‌مان پایه‌هایی قوی ایجاد کنیم. قرار است در پایان این اردو یک گروه 30 نفره از بازیکنان را برای بازی‌های آسیایی تشکیل دهیم.

«از وضعیت موجود رضایت دارم و باز‌هم کار شناسایی بازیکنان را ادامه می‌دهیم»، وی با بیان این جمله درباره اینکه آیا قرار است بیشتر بازیکنان لیگ برتری به تیم فوتبال المپیک ایران دعوت شوند, یادآور شد: اولویت اول‌مان بازیکنان زیر 21 سال هستند که بتوانند در مسابقات مقدماتی المپیک حضور داشته باشند. البته تلاش می‌کنیم از بازیکنان باتجربه‌تر لیگ برتری هم بهره ببریم، چون احتمالاً نقص‌هایی برای بازی‌های آسیایی داریم که باید جبران کنیم، اما بعد از بازی‌های آسیایی و زمانی که برای مسابقات انتخابی المپیک آماده می‌‌شویم طبق آیین‌نامه دیگر حق نداریم از بازیکنان بالای 21 سال دعوت کنیم.

کرانچار در پاسخ به این پرسش که آیا امکان دارد دستیاری جدید به کادر فنی تیمش اضافه شود، خاطر نشان کرد: مشکلات حل شده است، اما هنوز به دنبال یک دستیار جدید می‌گردیم.

وی درباره برگزاری بازی‌های تدارکاتی نیز گفت: مدنظر داریم که بازی‌های تدارکاتی خوبی را انجام دهیم. این دیگر بستگی به کمیته فنی دارد که چطور با تیم‌ها مذاکره کند، اما مدنظر داریم که دو بازی در تیر ماه و دو بازی در مرداد ماه و قبل از اعزام به بازی‌های آسیایی جاکارتا انجام دهیم. البته این بستگی دارد که حریفان‌مان در چه وضعیتی قرار دارند. به طور مثال می‌خواهیم با چین یک بازی تدارکاتی انجام دهیم، اما به شرطی که با این تیم هم‌گروه نشویم، چون دیگر بازی کردن با چینی‌ها بی‌معنی است. عمان هم به ما پاسخ نسبتاً مثبت داده است و فقط بحث سر زمان برگزاری وجود دارد. همچنین عراق هم به مناسبت افتتاح ورزشگاه کربلا می‌خواهد دو بازی با ما انجام دهد.

سرمربی تیم فوتبال المپیک درباره مشکلاتی که این تیم برای در اختیار داشتن بازیکنان خواهد داشت، عنوان کرد: زمانی که این مرحله از اردوی آماده‌سازی به اتمام برسد به همراه استیلی قرار است مذاکرات را با مربیان و مدیران باشگاه‌ها شروع کنیم، مخصوصاً با باشگاه‌هایی که بیشترین بازیکن را در اختیار تیم ما خواهند گذاشت. این بحث ممکن است برای هر دو طرف مسئله‌ساز باشد، اما در نهایت این موضوع به نفع بازیکنان خواهد بود، چون در آینده بار باشگاه‌ها را همین بازیکنان به دوش خواهند کشید. 

کرانچار درباره اینکه گفته می‌شود قرار است هر باشگاه فقط دو بازیکن به تیم المپیک بدهد، خاطر نشان کرد: باید این اطلاعات را به دست بیاورم و یا اگر استیلی می‌داند باید با او درموردش صحبت کنم. اگر بخواهد این مشکل به وجود بیاید که احتمال زیادی هم دارد تلاش می‌کنیم با مذاکره با باشگاه‌ها این مشکل را حل کنیم، چون بحث منفعت ایران در میان است.

وی درباره حضور محمود کریمی در تیم المپیک نیز اظهار کرد: بعد از این که ما 30 بازیکن نهایی تیم را انتخاب کردیم باید مربی بدنساز به ما ملحق شود تا با کمک او بازیکنان از لحاظ جسمانی آماده شوند. کریمی به دلیل مشغله کاری نمی‌تواند در تیم حضور پیدا کند، اما افراد دیگری هستند که به تیم پیشنهاد شده‌اند. ما باید بررسی کنیم تا یکی از آنها را انتخاب کنیم و یک کادر فنی قدرتمند را تشکیل دهیم.

تگ ها


اخبار روز فوتبال