کربکندی: پس از بازی‌های بد بیرانوند به دروازه‌بانان دیگر فرصت بدهید

یک پیشکسوت فوتبال ایران درباره نحوه ی آماده سازی تیم ملی برای حضور در جام جهانی گفت: کمیت و کیفیت بازی های تدارکاتی از شروط موفقیت تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه است ......

یک پیشکسوت فوتبال ایران درباره نحوه ی آماده سازی تیم ملی برای حضور در جام جهانی گفت: کمیت و کیفیت بازی های تدارکاتی از شروط موفقیت تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه است.

رسول کربکندی، با اشاره به بازی دوستانه ی تیم ملی ایران مقابل تیم ملی توگو گفت: توگو قطعا حریف قدرتمندی برای تیم ملی ایران نبود.ما تا الان خیلی نتوانستیم حریف های سطح بالایی برای تیم ملی پیدا کنیم. ولی همین بازی توانست برای مرور کارهای تکنیکی ما مفید باشد. ضمن این که محکی باشد برای بازیکنانی که کم تر فرصت بازی کردن در تیم را داشتند. در مجموع می شود به بازی دیشب نگاه مثبتی داشت. ولی در حقیقت ما برای جام جهانی نیاز به بازی های سخت تر و قوی تری داریم؛ مثل بازی هفته آینده مان با روسیه. روس ها یک فوتبال ماشینی و منظم دارند و حریف بسیار خوبی برای تیم ملی ایران محسوب می شوند. امیدوارم تا قبل از شروع جام جهانی بتوانیم با تیم های سطح بالای دیگری بازی کنیم تا تن بازیکنان مان به تن بازیکن های بزرگ بخورد. ما باید با تیم های مختلف و سبک های مختلف بازی کنیم که در قرعه کشی جام جهانی با هر تیمی که هم گروه شدیم شناخت بیش تری نسبت به آن ها داشته باشیم.

او در ادامه درباره عملکرد دروازه بان های تیم ملی گفت: دروازه بان یکی از نقاط حساس تیم ماست. این بازی فرصت خوبی بود که ما بتوانیم دروازبان دیگری را هم ببینیم. با توجه به بازی های بد بیرانوند در این مدت اخیر چه در پرسپولیس و چه در تیم ملی، ما باید به دروازبان هایی که کم تر استفاده شدند، فرصت بازی بدهیم. به نظرم باید به رشید مظاهری هم میدان داده شود تا محک بخورد. او در این مدت برای تیم ذوب آهن بازی های خوبی انجام داده است.

کربکندی در ادامه گفت: ما در دوره ی قبلی جام جهانی هم همین مشکل را داشتیم و تا لحظه های آخر هم نمی دانستیم چه کسی سنگربان ماست. حالا هم به نظر می رسد خود کی روش هم نگران این موضوع است.

او درباره ی بازیکن ایرانی - سوئدی جدید تیم ملی (سامان قدوس) گفت: قدوس هم یک سری ویژگی های خوبی دارد. کی روش همیشه بازیکن هایی را که از خارج پیدا کرده است همگی به تیم ملی ما کمک کرده اند. کی روش اصولا بازیک ها را با بازیشان محک می زند.

این پیشکسوت فوتبال در پایان گفت: مردم را نباید صاحب توقع کنیم چون قرعه در جام جهانی خیلی موثر است و حالا ما نباید اذهان مردم را امیدوار کنیم تا تیم ملی از مرحله ی گروهی بالا برود. به نظرم باید منطقی با مسایل برخورد کنیم و بدانیم جام جهانی جای کوچکی نیست.امیدوارم در قرعه با تیم هایی هم گروه شویم که بشود مقابل شان نتیجه گرفت.

تگ ها


اخبار روز فوتبال