کره با هیچ تیمی قابل مقایسه نیست

سرمربی تیم ملی کره جنوبی معتقد است که اکنون زمان کسب اطلاعات از حریفان مقدماتی جام جهانی شروع شده است....

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی کره جنوبی که با کسب ۱۶ امتیاز به عنوان تیم اول گروه H راهی مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ در آسیا شد، پس از قرار گیری در سید دوم قرعه کشی این مرحله، با تیم های ملی ایران، لبنان، امارات، عراق و سوریه همگروه شد. صحبت های پائولو بنتو، سرمربی تیم ملی کره جنوبی بعد از انجام قرعه کشی امروز را بخوانید:

مقایسه خودمان با دیگر تیم ها خوب نیست

مهمترین نکته این است که می دانیم برای پیشرفت مان چه کاری باید انجام دهیم و نبایستی خودمان را با دیگر رقبا مقایسه کنیم . ما بازیکنان بسیار خوبی داریم که از شرایط فنی بالایی برخوردار هستند. تلاش مان این است که بهترین عملکرد را داشته باشیم ولی تاکید می کنم که مقایسه خودمان با دیگر تیم ها خوب نیست.

گروه دشوار و متوازنی داریم

فشار همیشه و تحت هر شرایطی روی مربیان اعمال می شود ولی اکنون زمان رقابت است و باید از آن لذت ببریم. گروه دشوار و متوازنی داریم و من به تمامی تیم های گروه مان احترام می گذارم. هدف مان رسیدن به جام جهانی قطر است و برای رسیدن به آن تمام توان خود را به کار خواهیم گرفت. نمی توانم بگویم که از قرعه کشی راضی هستم یا نه  چرا که دیگر وضعیت مشخص شده است.

با ایران دیدار دوستانه داشته ایم

از رقبایمان شناخت داریم؛ مثلا با لبنان بازی کرده ایم و با ایران هم دیدار دوستانه ای داشتیم. با شناخت حریفان مان در این گروه کارمان از الان شروع می شود و باید به بررسی آنها پرداخته و تمام تلاش مان را به کار بگیریم. به نظرم گذشته مان تجربه خوبی برای ماست؛ کره جنوبی طی دو دوره قبل برای صعود به جام جهانی خیلی جنگید.

تگ ها


پیشکسوت پرتغال پائولو بنتو