کره شمالی از حضور در المپیک توکیو هم انصراف داد!

منابع خبری از انصراف کشور کره شمالی از حضور در رقابت‌های المپیک توکیو خبر می‌دهند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، شیوع پاندمی کرونا در سراسر جهان باعث شده تا در ۱۶ ماه گذشته کشور کره شمالی ارتباطات خود با سایر کشورها را کاملا قطع کند تا بتواند به این شیوه مردمان کشور خود را از درگیری با ویروس کرونا در امان دارد؛ جالب آن‌که به ادعای پیونگ‌یانگ، در کشور کره شمالی حتی یک مورد مثبت کرونا هم دیده نشده که ادعای تایید نشده‌ای است و خبرگان پزشکی روی آن نظرات مختلفی دارند. چرا که کشور کره شمالی گزارشات رسمی درباره کرونا منتشر نمی‌کند.

با این‌حال پس از آن‌که مشخص شد به دلیل پاندمی کرونا، تیم فوتبال کره شمالی سفر ۱۴ روزه برای انجام دیدارهای باقی‌مانده از مرحله مقدماتی جام جهانی به سئول را انجام نخواهد داد و از ادامه حضور در مسابقات انصراف داد، حالا مسئولان کمیته ملی المپیک این کشور نیز خبر از انصراف کره شمالی از رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو دادند.

تورنمنتی که قرار است از تاریخ ۲۳ جولای (یک مرداد) آغاز و تا تاریخ ۸ آگوست (۱۷ مرداد) برگزار شود اما این تصمیم توسط کمیته المپیک کره شمالی و پس از برگزاری جلسه‌ای آنلاین از طریق ویدئو کنفرانس با اعضای کمیته و مقامات ورزشی در تاریخ ۲۵ مارس (۵ فروردین) در پیونگ‌یانگ اتخاذ شده است.

عدم حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو، سومین انصراف کره شمالی در تاریخچه برگزاری رقابت‌های المپیک است؛ آن‌ها پیش از این المپیک ۱۹۸۴ لس‌آنجلس و المپیک ۱۹۸۸ سئول را بایکوت کرده بودند و پاندمی کرونا باعث شده تا سومین غیبت کره شمالی هم در رقابت‌های المپیک به ثبت برسد.

بیشتر بخوانید:

نوروزی: تیم بنا در المپیک چند مدال می گیرد

تصاویر تلخ حذف مرادی از المپیک توکیو

 

 

تگ ها


تیم ملی کره شمالی کره شمالی المپیک ۲۰۲۰ توکیو المپیک