کروس و رکورد عجیب و غریب در 27 سالگی

به گزارش مدال به نقل از "ورزش سه"، کروس را باید مرد فینال ها دانست. او در 27 سالگی در کلکسیونی از فینال های ملی و با ......

به گزارش مدال به نقل از "ورزش سه"، کروس را باید مرد فینال ها دانست. او در 27 سالگی در کلکسیونی از فینال های ملی و باشگاهی حضور داشته است.

با پیراهن لورکوزن، بایرن، رئال و تیم ملی آلمان، تونی کروس 19 فینال را تجربه کرده و البته در 5 تای آنها به دلایل مختلف نتوانسته به میدان برود. او متخصص بازی های سرنوشت ساز است و تنها در سال های 2011 و 2015 با تیم هایش در فینال حاضر نبوده است.

در 4 سال و نیم اخیر، او در 12 بازی فینال حاضر بوده و روز شنبه در کاردیف(فینال لیگ قهرمانان مقابل یووه) سیزدهمین فینال در این مقطع کوتاه را تجربه خواهد کرد.

اولین بار او 30 می 2009 با پیراهن لورکوزن در فینال جام حذفی آلمان به میدان رفت ولی از کسب عنوان قهرمانی بازماند. او ژانویه 2009 از بایرن مونیخ به لورکوزن قرض داده شده بود و جالب اینکه با آرتورو ویدال نیز هم تیمی بود.

کروس سال 2013 و در بازگشت به بایرن تبدیل به یکی از کلیدی ترین بازیکنان این تیم شد و همان سال در 5 فینال به میدان رفت و در همگی آنها نیز قهرمان شد که مهم ترینش فینال لیگ قهرمانان بود.

او سال 2014 راهی رئال شد و در 4 فینال به میدان رفت از جمله فینال جام جهانی با تیم ملی آلمان. کروس در این 4 فینال نیز موفق به کسب عنوان قهرمانی شد. آخرین بار او سال 2013 سوپرکاپ آلمان را به دورتموند واگذار کرده و در مابقی فینال هایش همواره موفق به قهرمانی شده است.

پس از 2015 بدون فینال با رئال، او سال 2016 با رئال در سه فینال موفق به کسب عنوان قهرمانی شد: لیگ قهرمانان، سوپرکاپ اروپا و جام جهانی باشگاه ها و حالا 2017 و فینال لیگ قهرمانان برابر یوونتوس که قهرمانی در آن درها به روی دو فینال دیگر را خواهد گشود(سوپرکاپ اروپا و جام جهانی باشگاه ها).

 

تگ ها


اخبار روز رئال مادرید فوتبال