کرونا، رقابت مجازی در کاراته را همیشگی کرد

رییس سازمان لیگ کاراته از تداوم مسابقات کاتای مجازی حتی بعد از فروکش کردن شیوع ویروس کرونا خبر داد...

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در روزهایی که کرونا همه رویدادهای ورزشی را تعطیل کرده، فدراسیون کاراته با ابداع طرحی جدید مسابقات مجازی را در بخش کاتا برگزار کرد. به نظر می رسد استقبال گسترده از این مسابقات و رقابت جذاب میان کاراته کاها باعث شده تا مسئولان فدراسیون کاراته به فکر همیشگی کردن مسابقات مجازی بیفتند. 


بیش از ۱۵۰۰ نفر برای شرکت در مسابقات کاتا یا همان اجرای فرم مجازی اعلام آمادگی کرده بودند و حالا با اعلام فدراسیون ۶۱۰ نفر به مرحله دوم مسابقات راه پیدا کردند.


شرایط مسابقه بدین شکل است که شرکت کنندگان از اجرای فرم در خانه خود فیلم می گیرند و آن را برای فدراسیون ارسال می کنند. طبق گفته رییس سازمان لیگ کاراته ۶۰ داور وظیفه بررسی فیلم های ارسالی را برعهده دارند و در نهایت با نمره هایی که به اجرای فرم شرکت کنندگان می دهند، نتایج رقابت ها در هر مرحله مشخص می شود. 


ابوالقاسم پایدار، رییس سازمان لیگ کاراته در این باره گفت: خوشبختانه باید بگویم که استقبال از رقابت های مجازی خیلی گسترده بوده است. برگزاری این مسابقات در روزهای تلخ کرونایی فرصتی خوب را پیش روی ما قرار داد تا بتوانیم عدالت را بین همه علاقه مندان به کاراته برقرار کنیم. طوری که در این مسابقات قهرمانان رنکینگ دار کشور و جوانانی که در روستاهای دور افتاده بودند، توانستند بدون هیچ محدودیتی با هم رقابت کنند. ما قصد داریم در آینده این مسابقات را ادامه دهیم و برای همیشه در دستور کارمان قرار دهیم.

بیشتر بخوانید:

برگزاری اولین مسابقات مجازی کاراته کشور

خوشقدم: برای هر تصمیم فدراسیون جهانی آمادگی داریم

 

 

تگ ها


کاراته