کرونا و فوتبال؛ مصر کپی برابر اصل ایران!

مشابه جنجالی که در لیگ ایران برای آغاز مسابقات وجود دارد، در لیگ مصر نیز شکل گرفته و سردمدار مخالفان برگزاری لیگ، صحبت های تندی را برعلیه مسئولان فوتبال انجام داده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، فوتبال مصر نیز با کشمکش های هواداری و همچنین مدیران و مالکان تیم های پرطرفدار روزهای خود را سپری می‌کند. الاهلی صدرنشین لیگ این کشور که ۱۶ امتیاز از تیم دوم بیشتر دارد، موافق از سرگیری لیگ است اما چند تیم دیگر نظیر الزمالک، نظری مخالف با این جریان دارند.

اشرف صبحی وزیر ورزش مصر باوجود این اعتراض ها می‌گوید که لیگ برتر باید پیگیری شود. او اعلام کرده که با نظر مسئولان بهداشتی، تیم ها می‌توانند از ۲۰ ژوئن (۳۱ خرداد) تمرینات را آغاز کنند و یک ماه و ۷ روز بعد نیز یعنی در تاریخ ۲۵ جولای (۴ مرداد) بازی ها از سر گرفته خواهند شد. وزیر ورزش در این گفتگوی تلویزیونی خود عنوان کرده که تصمیم برای بازگشت لیگ از سوی هیئت وزیران گرفته شده و تصمیم عوض نخواهد شد و فدراسیون فوتبال باید آن را انجام دهد و طبیعی است که ما تمام موارد برای رعایت پروتکل ها را فراهم خواهیم کرد.

فاصله یک ماهه به اعتقاد بسیاری از باشگاه ها زمان مناسبی برای آماده سازی تیم هاست اما رئیس باشگاه الزمالک با آن مخالفت کرده است. مرتضی منصور رئیس پرحاشیه باشگاه الزمالک با حمله به اعتقاد وزیر گفته است: هرچیزی که درباره آغاز لیگ مصر وجود دارد باید توسط باشگاه ها در یک جلسه علنی تصمیم گیری شود. تعلیق مسابقات نیز توسط باشگاه ها تصمیم گیری شد و تصمیم سران حکومت در استارت بازی ها یک دخالت واضح است.

نکته جالب در این ماجرا شباهت به لیگ ایران است. جایی که رئیس باشگاه الزمالک ادعا می‌کند که وزیر ورزش قصد دارد قهرمانی را به تیم الاهلی بدهد: اگر وزیر می‌خواهد جام را به الاهلی بدهد، چه بهتر که او خودش مسئولیت آن را برعهده گیرد و این کار را انجام دهد و علنی بگوید. لیگ مصر آغاز به کار نخواهد کرد چون ۱۴ باشگاه مخالف آن هستند و تنها ۲ باشگاه موافق. این یک چیز غیرمنطقی و نامفهوم است؛ وزیر تصمیمش را گرفت اما هیچ جلسه ای را با باشگاه ها برگزار نکرد و نظر هیچ یک از ما را نخواست در حالی که باید رای گیری می‌کرد.

او در ادامه این صحبت های عجیب و تند اظهار داشت که وزیر ورزش مصر باید با او و محمود خطیب رئیس باشگاه الاهلی جلسه می‌گذاشت و در این صورت آن ها می‌توانستند چالش ها را حل و فصل کنند.

مرتضی منصور همچنین خطاب به هواداران تیم الاهلی گفته که آیا خوشحال می‌شوید که قهرمانی شما با مرگ یکی از بازیکنانتان همراه باشد؟ وی عنوان کرد: اگر الاهلی قهرمان شود برای ما تفاوتی نخواهد داشت، من مانع قهرمانی الاهلی نیستم اما به شرطی که هیچ بازیکنی در لیگ مصر به کرونا مبتلا نشود و یک نفر این را برای من ضمانت کند. ما روی تصمیم خود پافشاری می‌کنیم و اجازه ازسرگیری لیگ را نخواهیم داد.

شباهت لیگ ایران و مصر در حالی اتفاق افتاده که باشگاه الاهلی با ۴۹ امتیاز صدرنشین است و الزمالک با ۳۱ امتیاز در رتبه چهارم قرار دارد و چندان به قهرمانی امیدوار نیست.

بیشتر بخوانید:

رقابت ایران و ژاپن در آغاز لیگ بعد از کرونا

کرونا و تغییر در محل برگزاری فینال لیگ قهرمانان

 

 

تگ ها


فوتبال جهان کرونا فوتبال کرونا مصر فوتبال