کریس رونالدو در PSG، امباپه تمدید می کند؟

در ایتالیا بر این اعتقادند که پی اس جی سال بعد گزینه اول برای جذب کریستیانو رونالدو خواهد بود....

به گزارش "ورزش سه"، ماه مارس گذشته و با شیوع کرونا بود که فوتبال در اروپا متوقف شد. پس از وقفه ای حدود سه ماهه، به تدریج لیگ های معتبر اروپایی فعالیت را از سر گرفتند. ابتدا بوندسلیگا شروع شد و سپس لالیگا، سری آ و لیگ برتر انگلیس کار را از سر گرفتند. در این بین بودند لیگ هایی مثل فرانسه و هلند که فصل را نیمه تمام گذاشتند.

پس از شروع مجدد بازی ها تماشاگران اجازه ورود به ورزشگاه را پیدا نکرده اند که این باعث شد تا به خصوص باشگاه های بزرگ و پرهوادار، لطمه اقتصادی بزرگی را متحمل شوند. انها مجبور به کاهش دستمزدها برای جبران بخشی از ضرر مالی خود شده اند.

در میان تیم های ایتالیایی، یوونتوس بیشترین دستمزد را به بازیکنانش می دهد اما در فصل ۲۱-۲۰۲۰ به میزان ۵۸ میلیون یورو نسبت به فصل گذشته از دستمزدها کاسته است.

طبق ادعای توتواسپورت نشریه چاپ تورین این معضل اقتصادی ممکن است در نهایت باعث جدایی کریستیانو از یوونتوس شود و پی اس جی بیش از هر باشگاهی از این قضیه سود خواهد برد.

طبق این گزارش، پی اس جی تابستان امسال برای جذب رونالدو با یوونتوس تماس هایی داشت ولی با پاسخ منفی روبرو شد ولی تابستان ۲۰۲۱ قرار است ناصر الخلیفی رئیس قطری این باشگاه شخصا برای جذب رونالدو با آندره آ آنیلی مالک یوونتوس وارد مذاکره شود. ارزش رونالدوی ۳۵ ساله در حال حاضر ۶۰ میلیون یورو تخمین زده می شود.

رونالدو سالانه ۳۱ میلیون یورو دستمزد می گیرد و در چنین شرایطی جدایی او از یووه می تواند بار مالی بزرگی را از روی دوش این غول تورینی بردارد. در عوض الخلیفی می تواند به رویای دیرینه خود که جذب رونالدو است دست یابد.

او با این کار شاید بتواند در نهایت کیلیان امباپه را هم از جدایی منصرف کرده و به تمدید قرارداد متقاعد کند. رونالدو الگوی بزرگ امباپه است و این بازیکن که اخیرا گفته است تابستان بعد از پی اس جی خواهد رفت، احتمالا راضی به تمدید قرارداد شود.

تگ ها


کیلیان امباپه ناصر الخلیفی کریستیانو رونالدو پاری سن ژرمن یوونتوس فوتبال