کریمی: جهانیان به دوربین نگاه می‌کند و دروغ می‌گوید

به گزارش مدال به نقل از خبرنگار ورزشیخبرگزاری تسنیم، علی کریمی که در فدراسیون فوتبال حاضر شده بود، در جمع خبرنگاران گفت: به فدراسیون فوتبال آمدم تا کارهای قانونی را انجام دهم تا ببینیم حق با کیست و حق به حقدار برسد ......

به گزارش مدال به نقل از خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، علی کریمی که در فدراسیون فوتبال حاضر شده بود، در جمع خبرنگاران گفت: به فدراسیون فوتبال آمدم تا کارهای قانونی را انجام دهم تا ببینیم حق با کیست و حق به حقدار برسد. من امروز شکایتم را به مسئولان ارائه کردم.

وی در واکنش به این مسئله که مالک باشگاه نفت طلاییه معتقد است کریمی پولش را گرفته و بهتر است خودش از این تیم برود، گفت: الان به این نتیجه رسیدند؟ این مشکل خودشان است. شما خبرنگار هستید. چرا آن موقعی که من پول را از ایشان (جهانیان) گرفتم سوال نپرسیدید؟ علی کریمی مگر پول اضافه گرفته است؟ عرف قراداد این است که وقتی قرارداد می بندید، 10 تا 30 درصد بگیرد. این آقا اگر 10 درصد از مبلغ قرارداد ما را داده، رسانه ها و مطبوعات بگویند. اگر علی (کریمی) آدم بدی بوده چطور با 10 درصد کارش را شروع کرده؟ عرف این است که بازیکن یا مربی موقع عقد قرارداد 30 درصد از مبلغ قراردادش را بگیرد. حالا اگر ما زیاد گرفتیم، آقایان و مردم به بزرگی خودشان ببخشند.

سرمربی نفت طلاییه درباره اینکه مالک باشگاه به صورت موقت در این باشگاه حضور دارد، یادآور شد: صحبت کردن درباره این چیزها خنده دار است. اگر دنبال واقعیت هستید، بگویید. الان استقلال می خواهد سرمربی جدید بیاورد. آنها روی همه گزینه ها کار می کنند. کار هر کدام را که قبول کنند، او را به عنوان سرمربی می آورند.

کریمی درباره اینکه جهانیان اعلام کرده وی مدرک مربیگری ندارد، تصریح کرد: حرف ایشان را قبول ندارم، چون مدرک دارم. همان موقع که قرارداد امضا می کردم، در حال گذراندن دوره مربیگری B بودم. همه مدارک آن موجود هستند و هم کلاسی هایم هم می توانند شهادت بدهند. نمی دانم این آقا الان فرار رو به جلو می کند، فرار رو به عقب می کند؛ نمی دانم اسمش را خودتان بگذارد. امثال اینها دست شان حداقل برای من یکی رو شده است. آقایان از صبح تا شب مصاحبه کنند، مهم نیست. من به شکل قانونی دنبال کارهایم هستم و همه چیز را به وکیلم سپرده ام.

وی درباره اظهارات اخیر جهانیان و احتمال بازگشتش به نفت تهران، گفت: علاقه ای ندارم ایشان را ببینم. من از آدم دروغگو بدم می آید. ایشان هر روز دروغ می گوید. شما خبرنگار هستید و با فردی که هر روز دروغ می گوید، مصاحبه نگیرید. ایشان خیلی راحت به دوربین نگاه می کند، مقابل دوربین می ایستد و دروغ می گوید. هم سابقه من مشخص است و هم سابقه ایشان. مردم می گویند حق با کیست. من اهل مصاحبه نیستم. خودتان من را می شناسید، اما درباره این موضوع اگر صحبت نمی کردم مردم می گفتند حق با آنهاست. الان هم دیگر صحبت نمی کنم. کارهای اداری ام روی غلطک بیفتد دیگر مصاحبه نمی کنم تا جلسه حل اختلاف که توسط کمیته تعیین وضعیت تشکیل می شود، تشکیل شود و دو طرف از خودش دفاع کنند.

سرمربی نفت طلاییه با اشاره به حضورش در فدراسیون فوتبال، خاطرنشان کرد: فدراسیون به عنوان متولی فوتبال این مملکت باید به این موارد رسیدگی کند. من نه «پیامی» قرارداد بستم نه «پیامی» استعفا کردم. هر چیزی اصول دارد. به عنوان سرمربی همه حکم های من موجود هستند. در همه این حکم ها آمده که فلانی (علی کریمی)، سرمربی نفت. آقا، استاد! در تمام حکم ها کلمه سرمربی را به کار بردی. نمی دانم چه کسی «دور و بر» این آقاست و نمی خواهم هم بدانم، اما همین ها او را به این روز انداخته اند.

کریمی در پاسخ به این سوال که «آیا نمی خواهد به خاطر مسائل پیش آمده به AFC شکایت کند؟»، گفت: صددرصد این کار را می کنم. فدراسیون اگر به عنوان متولی نخواهد به مشکل ما رسیدگی کند، مثل بازیکنان خارجی از آن طرف (خارج از ایران) پیگیری می کنم. این رزومه بدی است برای فدراسیون فوتبال. امیدوارم قبل از اینکه کار به آنجا بکشد، در همین کشور خودمان حل شود.

«در ماه محرم هستیم و امام حسین (ع) هم به خاطر دفاع از حقش به شهادت رسید»، وی با بیان این جمله، ادامه داد: تا لحظه آخر به دنبال حق مان هستیم. امام حسین (ع) هم به دنبال حق خودش بود. این آقا (جهانیان) یک فرار رو به جلو بابت تاسوعا انجام داده، اما ما پیگیر حق مان هستیم تا اگر حق مان است به آن برسیم. اصلاً شاید به دادگاه رفتیم و گفتند که حق با کریمی نیست.

کریمی در واکنش به این سوال که گویا مالک باشگاه نفت ناراحت است که تیم نفت در روز تاسوعا تمرین کرده است، عنوان کرد: این هم از آن حرف هاست، ما در روز تاسوعا تمرین کردیم کاری که تیم ملی هم کرد، مگر اشکالی دارد؟ مگر تیم ملی در شب عاشورا با کره جنوبی بازی نکرد؟ اتفاقا خیلی هم خوش یمن بود و بازی را بردیم، شما خبرنگاران بهتر می دانید که هدف از مطرح کردن این صحبت ها چیست، می خواهند فرافکنی کنند. مگر ورزش کردن حرام است؟ ما کاری غیر از ورزش کردن نداشتیم، اگر واقعا ورزش را حرام کرده اند به ما هم بگویید که بدانیم. تا آنجا که من می دانم در روز تاسوعا و عاشورا تمرین کرده اند و هیچ اتفاقی هم رخ نداده است، یکی نیست به این آقا بگوید اگر من در روز تاسوعا تمرین گذاشتم برای بالا بردن کیفیت فنی تیم بوده است نه چیز دیگری، مگر این آقا نمی گوید مالک باشگاه است، پس کاری که من کردم به نفع تیم اوست نه شخص من.

سرمربی تیم نفت طلائیه در مورد اینکه جهانیان اعلام کرده کریمی اخلاق ندارد، و کسی نمی تواند با او کار کند یادآور شد:  من به این اخلاقی که دارم افتخار می کنم، اگر به 20 سال قبل هم برگردیم باز هم همین کارهایی را انجام می دهم که در این 20 سال انجام دادم، چون بابت هیچ کدامشان ضرر نکرده ام. یکسری از اخلاق من خوششان می آید و یکسری هم نمی پسندند، من برای آنهایی که از اخلاق من بدشان می آید احترام زیادی قائلم و اگر مسئله ای پیش آمده که ناراحت شان کرده مرا بخشیده و حلال کنند.

کریمی در واکنش به اظهارنظر خبرنگاری مبنی بر اینکه جهانیان علاقه مند است مدام به دیدار بازیگران برود، گفت: بله این آقا هر موقع با ما جلسه می گذاشت یک بازیگر، کارگردان، تهیه کننده و... در کنار خود به جلسه می آورد. به هر حال این طور مسائل به خودشان ارتباط دارد، دیروز هم اگر به ملاقات جمشید مشایخی رفته کارش خوب بوده است و جای تقدیر دارد.

وی در مورد اینکه گفته می شود جهانیان عاشق شهرت است، خاطرنشان کرد: سوال من از شما این است، چرا وقتی کارهای نهایی انتقال باشگاه انجام نشده اسم تیم را عوض کردند و گفتند نفت طلاییه. در همه جاها وقتی قرار است اسم تیمی را تغییر دهند باید انتقال به طور قطعی انجام شود اما برای اینکه بعدها مدعی نشوند که کادر را تغییر ندادند، در این باره اعلام رسمی نمی کنند، اما شما بروید ببینید جدیدا در مراجع خبری خود از تغییر کادرفنی صحبت کردند، کادرجدید هم معرفی کردند.

کریمی اظهار داشت: همه این کارهایی که انجام شده خودش مستند است و نشان می دهد که کادر تغییر کرده و ما اینها را سند کرده و ارائه می دهیم. مربی عوض کردن که اینطور نیست، شما یکی را بردارید و با فرد دیگری عکس بگیرید. همه چیز حساب و کتاب دارد، بعضی وقت ها کارهایی که انجام می دهند حتما باید تبعات آن را هم ببینند. ما دیگر خودمان در این کارها استادیم و نمی خواهد برای ما چنین کارهایی انجام بدهند. برای همین امروز بازیکنان را به محل تمرین برده ولی اجازه ورود ندادند تا 7،8 صبح مشکلی وجود نداشت اما به یک باره مانع ورود ما به محل تمرین شدند. اشکال ندارد، ما هم از بازیکنان استشهاد جمع کردیم که به محل تمرین آمدیم و به ما اجازه تمرین داده نشد.

سرمربی تیم نفت طلاییه اضافه کرد: من برنامه یک ماهه خود را به باشگاه ارائه داده بودم و همه بازیکنان می دانستند تا بازی با استقلال چه برنامه ای در دستور کار داریم.

کریمی در مورد اینکه به بازیکنان اعلام شده که اگر زیر نظر شما تمرین کنند، 50 درصد جریمه خواهند شد، خاطرنشان کرد: 50 درصد کدام است، در کجای قانون آمده یک باشگاه می تواند 50 درصد قرارداد بازیکنان را کم کند، اگر این طور باشد همه باشگاه ها می رفتند بهترین خریدها را می کردند و در طول فصل هم یک بازی درآورده و 50 درصد قرارداد بازیکنان را کم می کردند! این حرف ها کدام است، بازیکن یک قرارداد می بندد، 9 تا 10 درصد این قرارداد به سازمان لیگ جهت صدور کارت و موارد دیگر، فدراسیون و... جاهای دیگر می رسد، همه این کسری ها از قرارداد بازیکنان انجام می شود و باشگاه هم آنها را به حساب بازیکن می زند اما الان هیچ کس از سازمان لیگ و فدراسیون نیست که به کار بازیکنان رسیدگی کند.

وی ادامه داد: همین الان کفاشیان از کنار ما لبخند زد و رفت، نمی دانم چرا کسی از فدراسیون نباید پاسخگو باشد. اگر فدراسیون سخنگو ندارد دبیر یا رئیس فدراسیون جواب بدهند. اگر قرار باشد 50 درصد قرارداد بازیکن را باشگاه کم کنند و 10، 15 درصد هم به اداره مالیات بدهند و 10 درصد هم سازمان لیگ و فدراسیون و... بگیرند برای بازیکن چه می ماند؟ در این مواقع است که فدراسیون و سازمان لیگ پاسخگو باشند و به کار بازیکنان رسیدگی کنند. الان باید یکی به ما اعلام کند چرا باید قبل از اینکه شکایت خود را مطرح کنم، 2 درصد از کل قراردادم را به عنوان فیش پرداختی واریز کنم؟ این یعنی چه؟! اول باید ببینند بازیکن و مربی به چقدر از حق و حقوق خود می رسند و بعد درصد خود را بگیرند. مگر می شود که هنور برای ما کاری انجام نداده فیش پرداختی بدهند؟  حکم طلبم از تراکتورسازی برای سال 93 است که حتی کمیته استیناف هم رای به شود من داده اما به پولم نرسیدم، چه کسی الان پاسخگوست؟ شما خبرنگاران فقط منتظرید من حرف جنجالی بزنم، الان 2،3 روز است که صحبت می کنم آن هم نه صحبت جنجالی بلکه حقیقت را می گویم، باید بروید پیگیری کنید که قانون چه می گوید.

کریمی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در ارتباط به اینکه گفته می شود انتقال باشگاه نفت به جهانیان موقت است و هنوز قطعی نشده، تصریح کرد: الان شما می بینید اسم تیم، نفت طلاییه شده و این را فدراسیون فوتبال هم اعلام کرده است، به هر حال وقتی ایشان آمده و تیم را تحویل گرفته قطعا تضمین داده که مشکلات را حل کند. برای اینکه تیم را به او بدهند مسلما از او سندی برای تضمین گرفته اند و چنانچه نتواند به تعهدات خود عمل کند به مشکل خواهد خورد. اینطور نیست که بیایند و بگویند ما آمدیم و یک مقطعی تیم را تحویل گرفتیم و مصاحبه ها و عکس هایی گرفته شد و رفتیم، باید جوابگو باشند. آنها باشگاه را از وزارت نفت تحویل گرفتند و قطعا وزارت نفت سندی از آقایان گرفته است.

سرمربی تیم نفت طلاییه در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه آیا امکان دارد او مجدد  با تغییر مالکیت باشگاه نفت سرمربی تیم شود، گفت: برگشتی وجود ندارد، دیگر وارد این بازی ها نمی شوم. تا وقتی که مدیران اینچنینی در رأس کار هستند نمی شود کار کرد. می آیند با شما عکس می گیرند اما حالا این طور شاخ می شوند. نمی گذارم آقایان بیشتر از این شاخ شوند، خواهید دید چه کار خواهم کرد. اینکه هواداران می خواهند من مربیگری کنم، لطف آنها را می رساند ولی باید شرایط برای کار کردن مهیا باشد. مردم همیشه به من لطف داشتته و دارند ولی با این وضع مدیریتی نمی شود کار کرد.

کریمی درباره اینکه گفته می شود شما مربی پرتوقعی هستید، گفت: نه من فقط می خواهم همه چیز روی اصول باشد. من نمی خواهم کسی کار شاقی انجام بدهد، از آقایان هم خواستم که هر کس کار خودش را انجام بدهد، مدیریت کار خودش، سرمربی، تدارکات و مربی و بازیکن همه و همه طبق وظیفه خودشان به آن عمل کنند نه بیشتر و نه کمتر، من طرفدار کار اصولی هستم.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت سپاهان تصریح کرد: پیشنهادم به سپاهان برای سرمربیگری این تیم، آوردن محرم نویدکیاست. تنها محرم است که می تواند سپاهان را نجات دهد. او همبازی من بوده و سیستم اخلاقی او مانند من است. از نظر فنی و اخلاقی از محرم خوشم می آید و دوستش داشتم. تنها دوای درد سپاهان، محرم است و اگر هر فرد دیگری بیاید، شرایط باز هم همین خواهد بود. پیش از این گفته بودم سپاهان مربی خارجی و بازیکنان خوبی دارد. آنها با حسین فرکی قهرمان شدند اما سال بعد آن، به هفته چهارم نرسیدند و مربی را تغییر دادند.

سرمربی نفت طلاییه در خصوص بازی برگشت پرسپولیس و الهلال عربستان و شانس کم سرخ پوشان برای صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا گفت: معجزه همیشه اتفاق می افتد. سخت است، اما غیرممکن نیست. بازی هایی بوده که در آن مجعزه رخ داده، مانند بازی بارسلونا و پاری سن ژرمن یا دیداری که اخیرا که در شرق آسیا اتفاق افتاد. متأسفانه بازی رفت از دست بچه ها در رفت و اگر دو بر صفر به پایان می رسید، شرایط برای ما راحت تر بود. ما هم به مانند هواداران و مردم دوست داریم معجزه ای اتفاق بیفتد و نتیجه ای رقم بخورد که باعث خوشحالی مان شده و نماینده ای در فینال داشته باشیم.

کریمی در واکنش به سؤال خبرنگاری در رابطه با کُری خوانی عربستانی ها گفت: دنبال چه چیزی هستید؟ مگر در کشور خودمان برای رقیب کری نمی خوانیم؟ نباید از این حرف ها تعجب کرد. هر چقدر به آنها فکر کنید، بیشتر جوگیر می شوند. قبلا هم در بازی های دیگر چنین اتفاقاتی افتاده است. ارزش ندارد که شما روی آن مانور کنید.

وی در خصوص اینکه در محرومیت مهدی طارمی چه کسی مقصر است، گفت: هنوز که هنوز است نمی دانیم جریان چیست. یک نفر باید مقصر باشد. طبیعتا هر کسی مقصر است، باید تاوان سنگینی بدهد. بازی کردن با احساسات مردم خوب نیست. همیشه دوست داریم بعد اتفاقات دنبال علت آن برویم، چرا قبل آن دنبال این مسائل نمی رویم؟ طاهری به عنوان مدیرعامل پرسپولیس که در جریان ریز کارهای باشگاه است، باید توضیح دهد. مصاحبه ای از او ندیده ام و باید داستان را تعریف کند. هر چقدر صحبت نکند، مردم ذهنیت شان بدتر شده و شرایط هم بد می شود. بهتر است با مردم روراست باشند. متأسفانه تنها چیزی که در فوتبال با آن غریبه هستند، رو راستی است. کسی که مقصر است باید عواقب این قضیه را برعهده بگیرد.

 

تگ ها


اخبار روز لیگ برتر خلیج فارس فوتبال