کریم بنزما چگونه دهان منتقدان را بست؟

کریم بنزما همراه با سرخیو راموس و لوکا مودریچ، کاپیتان و لیدر رئال مادرید است. نقش او پس از جدایی رونالدو جدی تر شد و به خوبی هم جواب داد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، کریم بنزما پس از جدایی کریستیانو رونالدو پوست انداخت و از قالب مهاجمی که بیشتر به فکر گل سازی است خارج شد. ستاره فرانسوی که یکی از سوژه های انتقادی همیشگی هواداران و بعضا رسانه ها بود، حالا تبدیل به یکی از محبوب ترین بازیکنان رئال شده و تصور غیبت او در خط حمله رئال غیرممکن است.

کریم از زمانی که رونالدو راهی یوونتوس شد، مسئولیت بزرگی را روی دوش گرفت و توانسته با گل هایش رئال مادرید را همچنان یکی از مدعیان قهرمانی لالیگا و اروپا نگاه دارد. این در شرایطی رخ داده که باشگاه هیچ مهاجمی به جای رونالدو جذب نکرد.

رونالدو تابستان ۲۰۱۸ رئال را ترک کرد و کریم در اولین فصل غیبت رونالدو توانست ۳۰ گل بزند. فصل گذشته کریم ۲۷ گل برای رئال زد و تا به اینجای فصل نیز توانسته ۱۲ گل به ثمر برساند و هنوز بیش از نیمی از فصل نیز باقیمانده است.

مجموع گل های کریم پس از جدایی رونالدو به ۶۹ رسیده و او تنها یک گل تا عدد ۷۰ فاصله دارد. بنزما اگر همه پنالتی های رئال را پس از جدایی رونالدو می زد، آمار گلزنی اش به مراتب بالاتر بود اما این وظیفه به سرخیو راموس واگذار شده است.

کریم در سه فصل اول حضورش در رئال بین سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ توانست ۶۷ گل بزند. بین سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ زننده ۶۶ گل بود و بین ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ یعنی سالی که رونالدو از رئال رفت نیز ۵۹ گل زد.

در واقع او در دو سال و نیم اخیر از تمام دوره های سه ساله قبل از جدایی رونالدو بیشتر گلزنی کرده است. کریم فصل جاری در ۱۸ بازی توانسته ۱۲ گل بزند یعنی ۰.۶ گل در هر بازی. در شش برد متوالی اخیر رئال هم نقش بنزما غیر قابل انکار بوده است؛ شش بازی و شش گل.

بیشتر بخوانید:

استراتژی رئال در ژانویه؛ انفجار بمب در مادرید؟

ختافه، مقصد احتمالی دو ستاره جوان رئال و بارسا

 

 

تگ ها


کریستیانو رونالدو فوتبال جهان رئال مادرید لالیگا فوتبال