کسب مدال طلا پس از ۳۶ سال ؛ بازی‌های کاراته جهانی - لهستان

در ادامه بازی های جهانی کاراته ذبیح الله پورشیب به مدال طلا دست یافت و آسیابری نایب قهرمان شد ......

در ادامه بازی های جهانی کاراته ذبیح الله پورشیب به مدال طلا دست یافت و آسیابری نایب قهرمان شد.

به گزارش مدال به نقل از  خبرگزاری تسنیم، ذبیح الله پورشیب با برد 2 بر یک برابر آراگا، قهرمان جهان از ژاپن، کاراته ایران را پس از 36 سال صاحب نشان طلای بازی های جهانی (ورلد گیمز) کرد؛ بازی هایی که زبده ترین و بهترین های کاراته جهان را زیر یک سقف جمع کرده است.

این نخستین پیروزی پورشیب برابر این کاراته کای صاحب نام جهان است. این دو ورزشکار پیش از این هفت بار رودروی هم قرار گرفته بودند که در تمامی مبارزات آراگا پیروز میدان بود.

ذبیح الله در تاتامی وروسلاو هم به طلسم شکست ناپذیری آراگا پایان داد و هم پس از 36سال کاراته ایران را صاحب نخستین طلای بازیهای جهانی کرد.

علی اصغر آسیابری در وزن 75 کیلوگرم در فینال مقابل استانیسلاو هورونا اوکراینی نایب قهرمان اروپا با نتیجه 4 بر 2 شکست خورد و به نشان نقره بازی های جهانی (ورلد گیمز) دست یافت.

آسیابری که با 4 پیروزی مقتدرانه برابر حریفانی از فیجی، برزیل، مصر و آمریکا در شرایطی راهی پیکار نهایی شد که در 4 مبارزه پیش از فینال حتی یک امتیاز هم به حریفانش نداده بود.

او بعد از پیروزی برابر نمایندگان فیجی و برزیل در مصاف با عمر عبدالرحمان، نایب قهرمان جهان از مصر صاحب برتری شد و به نیمه نهایی رفت و رودرروی توماس اسکات، نفر اول رنکینگ جهان ایستاد. برد 9 بر صفر او پیش از اتمام وقت قانونی برابر اسکات امریکایی بسیار حائز اهمیت بود.

تگ ها


اخبار روز اکستریم اسپورتس