کسی می‌داند کامیابی‌نیا کجاست؟

هافبکی که روزگاری از نگاه هواداران پرسپولیس غیبت اش در ترکیب ناممکن به نظر می رسید حالا مدت‌هاست که پرسپولیس را تنها گذاشته است...

به گزارش مدال،کسی از کامیابی نیا خبر دارد؟هافبک جنگنده و انرژیکی که به واسطه در رفتن پیاپی کتف اش به یک ضرب المثل در فوتبال ما تبدیل شده بود این روزها کجاست؟کسی خبری از او دارد؟چرا این بازیکن متعصب دیگر در ترکیب پرسپولیس جایی ندارد و مثل "کتف کمال" این قدر نامطمئن است؟

کامیابی نیا مدتها از ناحیه کتف دچار مشکل بود.هر حرکت ناگهانی باعث می‌شد کتفش از جا دربرود و بارها هواداران پرسپولیس دیده بودند که او حین برگزاری بازی به بیمارستان منتقل شده و بعد از یک روز استراحت مجددا تمرینات خود را با تیمش از سر می‌گرفت.پزشک تیم معتقد بود تنها راه‌حل این مشکل عمل جراحی است و با این عمل هم شاید حدود سه تا چهار ماه را از دست بدهد .همین موضوع و اعتقاد عجیب برانکو به او و همچنین نبود نفری که بتواند صد درصد جایگزین این هافبک دفاعی در تیمش شود، باعث شد کمال کتف خود را به تیغ جراحان نسپارد.

اما پس از جدایی برانکو و حضور کالدرون در حالی که پرسپولیس در 6 هفته ابتدایی با مصاف سخت و سنگین با مدعیان داشت و بیش از هر زمانی محتاج حضور کامیابی نیا در ترکیب بود،به یک باره و کاملا ناگهانی کمال کتف اش را به تیغ سپرد.خیلی راحت تر از در رفتن کتف اش!

 

پرسپولیس بدون کمال
 پرسپولیس در سال‌هایی که کمال را در اختیار داشته 130 بازی در لیگ برتر برگزار کرده که از این تعداد بازی 104 دیدار با حضور کمال برگزار شده و این بازیکن در 26دیدار تیمش به دلایل مختلف که البته هم برای هواداران پرسپولیس بسیار اعصاب خرد کن بوده، غایب بوده است.
کمال که معمولا نشان داده این پتانسیل را دارد در بازی های بزرگ و سنگین غایب باشد،در آمار گل خوردن‌های پرسپولیس بسیار تاثیر گذار بوده و سرخ‌ها در حضور کامیابی‌نیا در هر بازی به‌طور متوسط 61/0 گل دریافت کرده اند.در حالی که این عدد در نبود کمال به 69/0 می‌رسد.
به تمام این ها اضافه کنید وقتی کمال همراه سرخ‌ها بوده، این تیم در هر هشت بازی به‌طور متوسط می‌بازد . این آمار نشان می‌دهد حضور این بازیکن تا چه حد برای پرسپولیس در فاز دفاعی موثر بوده است.

تصمیم عجیب کمال
درست بعد از فینال جام حذفی که آخرین بازی رسمی پرسپولیس در مسابقات سال 98-97 بود، بشار رسن، هافبک عراقی پرسپولیس تصمیم گرفت شانه مصدوم خود را که مدت‌ها بود از آن ناحیه احساس درد می‌کرد، به تیغ جراحان بسپرد تا برای همیشه از شر این درد رهایی پیدا کند. او در زمان خوبی هم تصمیم به این کار گرفت.زمانی که هیچ بازی ملی و باشگاهی پیش رویش نبود و این فرصت را داشت که دوره نقاهت سه‌ماهه‌اش را طی کند.اما  چنین تصمیمی نگرفت و بعد از گذراندن تعطیلات پیش از آغاز فصل در تمرین پرسپولیس حاضر شد.این گونه شد که دقیقا دو روز قبل از آغاز لیگ خبر جراحی کمال هواداران پرسپولیس را شوکه کرد.
خبری که باعث ناراحتی شدید هواداران پرسپولیس شد.آن ها عملا می دیدند که کامیابی نیا نمی تواند در 4 بازی سنگین و حیثیتی تیمشان مقابل استقلال،تراکتور،شهرخوردو و سپاهان بازیکن جنگنده و دینامیک تیم شان را در ترکیب داشته باشند.آن ها هنوز این سوال با ذهنشان بازی می کند که چرا کمال هم مثل بشار بعد از پایان بازی‌های فصل اقدام به عمل جراحی نکرد.

 

کسی از کمال خبر دارد؟
در شرایط فعلی شاهدین تمرین پرسپولیس گواهی می دهند که کامیابی‌نیا مدت‌هاست از لحاظ بدنی آماده حضور در میدان است و مشکلی از جهت مصدومیت ندارد. او مدت‌هاست در تمرینات گروهی شرکت می‌کند، اما هنوز مجوز حضور در میدان را پیدا نکرده است.برای همین امروز باید این سوال را به صورت جدی مطرح کرد که "کمال هواداران پرسپولیس کجاست؟

 

بیشترببینید:

مناظره کارشناسان مدال /نمی خواهند پرسپولیس قهرمان شود یا...؟/ ویدیو

 

تگ ها


لیگ برتر فوتبال ایران کمال کجاست کامیابی نیا کجاست باشگاه پرسپولیس اخبار پرسپولیس پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال