کشتی آزاد قهرمانی آسیا؛ هت تریک طلایی؟

کشتی آزاد ایران در ۵ وزن نخست مسابقات قهرمانی آسیا سه شانس کسب مدال طلا و یک شانس برنز دارد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، سی و چهارمین دوره رقابت های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی آسیا از صبح امروز در شرایطی آغاز شد که آزادکاران ایرانی همین چند روز قبل توانستند سه سهمیه باقی مانده برای المپیک توکیو را در همین شهر به دست بیاورند.


همچنین فرنگی کاران ایرانی توانستند قهرمانی خود را با کسب ۴ مدال طلا ثبت کنند و حالا نوبت به آزادکاران رسیده که در آلماتی یک بار دیگر قهرمانی قاره کهن را جشن بگیرند.


در روز نخست مسابقات اوزان ۵۷، ۶۵، ۷۰، ۷۹ و ۹۷ کیلوگرم در شهر آلماتی قزاقستان برگزار شد که علیرضا سرلک، علی سوادکوهی و علی شعبانی به ترتیب در اوزان ۵۷، ۷۹ و ۹۷ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و مرتضی قیاسی در وزن ۶۵ کیلوگرم راهی دیدار رده بندی شد. امیرحسین حسینی نیز در وزن ۷۰ کیلوگرم از دور مسابقات کنار رفت.


در ادامه نتایج کامل مبارزه های کشتی گیران ایرانی در ۵ وزن نخست را مشاهده می کنید.


* در وزن ۵۷ کیلوگرم علیرضا سرلک در دور اول مقابل روزگلدی سیداف از ترکمنستان با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور بعد با نتیجه ۳ بر صفر از سد محمد بیلال از پاکستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. سرلک در این مرحله مقابل یوتو تاکشیتا از ژاپن با نتیجه ۵ بر یک پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت.


* در وزن ۶۵ کیلوگرم مرتضی قیاسی در دور نخست با نتیجه ۶ بر ۲ کریم حوجاکوف از ترکمنستان را مغلوب کرد وی در دور بعد مقابل علی بیک عثمان اف از قرقیزستان با نتیجه ۷ بر ۳ به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. قیاسی در این مرحله مقابل تاکوتو اوتوگورو قهرمان جهان از ژاپن با نتیجه ۸ بر ۲ مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت.

*در وزن ۷۰ کیلوگرم امیرحسین حسینی دور دور اول با نتیجه ۳ بر یک مقابل کاران از هند مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر هندی در مرحله یک چهارم نهایی، حسینی از دور رقابت ها کنار رفت.

* در وزن ۷۹ کیلوگرم علی سوادکوهی در دور نخست با نتیجه ۲ بر صفر از سد ریوکی یوشیدا از ژاپن گذشت. وی در دور بعد مقابل سایاکبای یوسوپوف از قرقیزستان با نتیجه ۱۴ بر ۱۰ به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل گلیم جان یوزربایف از قزاقستان با نتیجه ۸ بر ۲ به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. سوادکوهی در دیدار پایانی با  بیونگ مین گانگ از کره جنوبی کشتی می گیرد.

*در وزن ۹۷ کیلوگرم علی شعبانی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل مین وون سئو از کره جنوبی با نتیجه ۱۱ بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر ساتیوارت کادیان از هند را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت.


۵۷ کیلوگرم: علیرضا سرلک (ایران) – راوی کومار (هند)
۶۵ کیلوگرم: تاکوتو اتوگورو (ژاپن) – باجرانگ (هند)
۷۰ کیلوگرم: سیرباز تالگات (قزاقستان) – سراج الدین حسن اف (ازبکستان)
۷۹ کیلوگرم: علی سوادکوهی (ایران) - بیونگ مین گانگ (کره جنوبی)
۹۷ کیلوگرم: علی شعبانی (ایران) – علیشیر یرگالی (قزاقستان)

بیشتر بخوانید:

کشتی فرنگی ایران بر بام آسیا تکیه زد

زنده از آلماتی؛ حمله آزادکاران به قهرمانی قاره کهن

 

 

تگ ها


آزاد کشتی کشتی