کشتی آزاد قهرمانی جهان؛ شکست اطری از قهرمان جهان در یک چهارم نهایی

رضا اطری با شکست از مدافع عنوان قهرمانی جهان از رسیدن به دیدار نیمه نهایی وزن ۵۷ کیلوگرم مسابقات جهانی کشتی آزاد باز ماند....

به گزارش مدال، رقابتهای کشتی آزاد قهرمانی ۲۰۱۹ جهان با مسابقات اوزان ۵۷ و ۶۵ کیلوگرم در نورسلطان قزاقستان آغاز شد که
در وزن ۶۵ کیلوگرم که ۴۴ کشتی گیر حضور دارند، امیر محمد یزدانی در دور نخست برابر باتیر بوریاکوف از ترکمنستان به روی تشک رفت و به پیروزی رسید. یزدانی در حالی که ۲ امتیاز در ابتدای مسابقه از دست داد، در ادامه به خود آمد و با زیرگیری های پیاپی در نهایت ۱۵ بر ۲ در حالی که یک دقیقه وقت به پایان مسابقه مانده بود، برنده شد.

امیر محمد یزدانی در دور دوم به مصاف الخاندرو توبیر والدز از کوبا رفت و ۱۳ بر ۹ شکست خورد. یزدانی باید منتظر راهیابی این حریف کوبایی به فینال باشد تا او هم شانس حضور در گروه بازنده ها را بدست آورد.

در ادامه رقابت‌های جهانی 2019 کشتی آزاد در نورسلطان قزاقستان و در وزن 65 کیلوگرم حاجی محمد علی‌ از بحرین که کشتی‌گیری روسی‌الاصل است موفق شد 11 بر 6 آلخاندرو والدس توبیر از کوبا را شکست دهد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شود. با این نتیجه، امیرمحمد یزدانی که در دور قبل مغلوب کشتی‌گیر کوبایی شده بود از دور رقابت‌ها کنار رفت و سهمیه المپیک را از دست داد.

در وزن ۵۷ کیلوگرم که ۳۴ نفر حضور دارند، رضا اطری پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف ولادیسلاو آندریف از بلاروس رفت و ۴ بر ۲ به پیروزی رسید.

در وزن ۵۷ کیلوگرم رضا اطری در دومین مصاف خود در مقابل کوم سانگ کانگ از کره شمالی قرار گرفت که با نتیجه ۴ بر ۲ به پیروزی دست یافت.

رضا اطری در دیداری یک چهارم نهایی وزن ۵۷ کیلوگرم به مصاف زائور اوگویف قهرمان سال ۲۰۱۸ جهان از روسیه رفت که در یک کشتی نزدیک با حساب ۲ بر ۰ شکست خورد و از راهیابی به نیمه نهایی بازماند.

اگر این کشتی‌گیر روس به فینال وزن ۵۷ کیلوگرم برسد اطری در گروه بازنده‌ها شانس کسب مدال برنز و سهمیه المپیک خواهد داشت.

کشتی‌گیران راه یافته به دیدارهای نیمه‌نهایی دو وزن المپیکی 57 و 65 کیلوگرم به ترتیب زیر هستند:

57 کیلوگرم:

سلیمان آتلی (ترکیه) - نوراسلام سانایف (قزاقستان)

زائور اوگویف (روسیه) - کومار راوی (هند)

65 کیلوگرم:

باجرانگ (هند) - دولت نیازبکوف (قزاقستان)

گاجی مراد رشیدوف (روسیه) - اسماعیل موزوکایف (مجارستان)

بیشتر بخوانید:

کشتی آزاد قهرمانی جهان؛ یزدانی و اطری حریفان خود را شناختند

تگ ها


تیم ملی کشتی آزاد کشتی آزاد قهرمانی جهان رضا اطری امیر محمد یزدانی کشتی