کشتی بحران‌زده نفت به ساحل آرامش می‌رسد؟

با توجه به مصاحبه روز گذشته سرمربی جدید تیم فوتبال نفت تهران به نظر می رسد نه تنها مشکلی از مشکلات باشگاه حل نشده بلکه قول هایی که به مربیان و بازیکنان داده شده هم عملی نشده است ......

با توجه به مصاحبه روز گذشته سرمربی جدید تیم فوتبال نفت تهران به نظر می رسد نه تنها مشکلی از مشکلات باشگاه حل نشده بلکه قول هایی که به مربیان و بازیکنان داده شده هم عملی نشده است.

به گزارش مدال به نقل از  خبرگزاری فارس، همین که بدانیم علی کریمی درست همانند علی دایی، مهدی مهدوی کیا، احمدرضا عابدزاده و خیلی های دیگر سرمایه و ثروت برای فوتبال کشورمان به حساب می آید، شاید باعث شود تا اینقدر راحت او و امثال او را با مدیریت ها و اقدامات ضعیف خودمان نسوزانیم. کریمی نامی ماندگار در فوتبال ایران به حساب می آید اما این ظلم به همه خاطرات خوبی است که او برای ما ساخته که بخواهند با اسم و اعتبار او مدت زمانی را سپری کرده اما بعد از مدتی که آب ها از آسیاب افتاد با اعتبار او بازی شود.

بدون شک کریمی مردانگی کرده که تیم نفت تهران را در این شرایط بحرانی و بغرنج در اختیار گرفته و این موضوع را نمی توان کتمان کرد اما وقتی در همین کمتر از یک هفته و به دلیل مشکلات متعدد صدای جادوگر تکرار نشدنی فوتبال ایران بلند می شود باید نگران روزهای آتی بود؛ آن روزی که کریمی بی خیال همه چیز قید آغاز کار فنی اش را بداند و آنوقت نفت تهران می ماند و هزاران مشکل حل نشده. وقتی صدای کریمی به دلیل مشکلات متعدد در همین ابتدای کار بلند می شود حتما او متوجه یکسری نارسایی ها و اقدامات بیهوده شده که همانند دوران بازی کردنش در فوتبال بدون ملاحظات زبان به انتقاد گشوده است. 

کریمی دو موضوع را می بیند؛ یا اینکه انگیزه ای برای حل مشکلات نیست یا اینکه تلاش ها به سرانجام نرسیده است. از طرفی شماره 8 افسانه ای فوتبال ایران بارها  نشان داده که اهل دادن قول بی عمل نیست. اولین شرط کریمی برای مدیران باشگاه حل شدن مشکلات مالی و پرداخت بازیکنان بود چرا که بازیکن اسبق تیم ملی که خودش روزگاری در بالاترین سطح فوتبال دنیا بازی می کرد بهتر از هر کسی می داند که سلاح او بازیکنان هستند و اگر بازیکنان از نظر روحی - روانی شرایط مساعدی نداشته باشند کار کریمی هم در همین ابتدای دوران جدیدش در مربیگری سخت به مشکل خواهد خورد. حداقل با شناختی که از سابقه و عقبه کریمی در دوران فوتبال داریم خیلی خوب می دانیم که او یا کاری را آغاز نمی کند و یا اینکه اگر قصد انجام آن را داشته باشد تا انتهای کار پیش خواهد رفت.

کریمی معرفتش را یک بار دیگر با پذیرش نفت بحران زده آن هم بدون عقد قرارداد نشان داد. در این بین حالا زمان اقدام مسئولان باشگاه و اسپانسر جدید نفتی هاست که باید خودی نشان دهند. آنها باید نشان دهند که وعده هایشان پوچ است یا اینکه می خواهند از اسم و اعتبار کریمی استفاده کرده و پشت او پنهان شوند. وقتی کریمی در مصاحبه روز گذشته اش از نبود حداقل امکانات صحبت می کند این یعنی اینکه هنوز قدم مؤثری برای حل مشکلات باشگاه نفت برداشته نشده است.قطعا در این شرایط هم کریمی آدمی نیست که پای این مسائل بماند و بخواهد بیخود و بی جهت اعتبار و آبرویش را در فوتبال به حراج بگذارد. مسئولان باشگاه نفت می دانند که این باشگاه بدهی ۲۴ میلیارد تومانی به بازیکن، هتل، اتوبوسرانی و .. دارد و از طرفی به آنها 15 روز فرصت داده شده تا این بدهی ها پرداخته شود و اگر واقعا قصد فعالیت مناسب و مساعد در فوتبال دارند در همین ابتدای کارشان باید برادری خود را ثابت کرده و بدهی ها را تسویه کنند.

سوال این است آیا این باشگاه این مبلغ را بابت تسویه پرداخت می کند؟ ضمن اینکه باید حداقل ۲۰ درصد از قرارداد سال جدید هم به بازیکنان پرداخت شود. 

 

صحبت پایانی با مسئولان باشگاه نفت و سایر مسئولان از این دست است. متاسفانه چند سالی است که بدعت غلطی در فوتبال ما به راه افتاده و آن این است که بزرگان و اسطوره های فوتبال کشورمان با وعده های پوچ و توخالی برخی مدیران وارد فوتبال می شوند و بعد از اینکه با اسم، رسم و اعتبار آنها بازی شد و به نوعی تبدیل به مهره سوخته در فوتبال شدند آنها را به حال خود رها می کنند. از این دست نمونه زیاد داریم اما عاجزانه خواستار این هستیم که دیگر این بار با علی کریمی این اتفاق نیفتد و اجازه دهند کریمی همان کریمی بزرگ در فوتبال بماند. اگر با او کار را آغاز کردند حداقل روی قول و قرارهایشان بمانند و بدانند که کریمی از آن دست فوتبالیست هایی نیست که برای باقی ماندن تن به هر مسئله ای بدهد.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال