کشتی فرنگی قهرمانی جهان؛ شکست ناصرپور و دلخانی و حذف کاویانی‌نژاد

رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۱۹ با رقابت برترین فرنگی‌کاران جهان در اوزان ۵۵، ۶۳، ۷۲ و ۸۲ کیلوگرم آغاز شد که با حذف کاویانی‌نژاد و شکست ۲ فرنگی‌کار دیگر ایران همراه بود....

به گزارش مدال، رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۱۹ از صبح امروز(شنبه) به میزبانی نورسلطان پایتخت قزاقستان آغاز شد و در جریان رقابت‌های روز نخست، ۴ فرنگی‌کار ایران به مصاف رقبای خود رفتند.

در وزن ۷۲ کیلوگرم امین کاویانی نژاد دارنده مدال طلای جوانان جهان و برنز زیر ۲۳ سال جهان، در دور اول برابر لوری لومادزه از گرجستان به روی تشک رفت و در مدت زمان ۳ دقیقه و ۲۴ ثانیه با نتیجه ۹ بر یک شکست خورد و با توجه به شکست ۱۱ بر ۵ این کشتی‌گیر گرج در دور بعد مقابل حریف آذربایجانی، کاویانی نژاد از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در ادامه رقابت‌های ۴ وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۱۹ که در نورسلطان پایتخت قزاقستان در حال برگزاری است، الهام بهرام‌اف فرنگی‌کار وزن ۵۵ کیلوگرم ازبکستان که پیش از این مقابل پویا ناصرپور با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری رسیده بود، در مرحله یک چهارم نهایی مقابل شوتا اوگاوا از ژاپن با نتیجه ۴ بر ۲ شکست خورد تا با این باخت، ناصرپور نیز از دور رقابت‌ها کنار برود.

ناصرپور پیش از این در دور نخست به مصاف شریف کلیچ قهرمان جوانان جهان ۲۰۱۳ از ترکیه رفت و در مدت زمان ۴ دقیقه موفق به شکست ۸ بر صفر حریفش شد اما در دور بعد مقابل الهام بهرام اف قهرمان آسیا از ازبکستان در مدت زمان ۲ دقیقه با نمایشی ضعیف با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۶۳ کیلوگرم که ۱۸ شرکت کننده حضور دارند، میثم دلخانی دارنده مدال برنز جوانان جهان، پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل استپان ماریانیان دارنده مدال طلای جهان از روسیه با نتیجه ۴ بر ۲ شکست خورد و برای اینکه بتواند در گروه بازنده‌ها برای رسیدن به مدال برنز تلاش کند باید منتظر صعود رقیبش به فینال باشد، در غیر اینصورت حذف خواهد شد.

در وزن ۸۲ کیلوگرم که ۲۳ نفر حضور دارند سعید عبدولی دارنده مدال‌های طلای جهان و برنز المپیک، پس از استراحت در دور اول در دور دوم به مصاف پیتر نوواک از چک رفت و با نتیجه ۹ بر صفر به برتری رسید.

بیشتر ببینید:

محمد بنا: در مسابقات قهرمانی جهان قرعه سختی داریم/ ویدیو

 

تگ ها


کشتی فرنگی کشتی قهرمانی جهان مسابقات جهانی کشتی امین کاویانی نژاد کشتی