کشتی قهرمانی جهان/ قاسمی پنجم شد

امیر قاسمی منجزی نماینده وزن ۱۳۰ کیلوگرم کشورمان در دیدار رده‌بندی به مصاف هیکی نابی کشتی‌گیر کهنه‌کار استونیایی رفت و با نتیجه ۸ بر صفر شکست خورد...

امیر قاسمی منجزی نماینده وزن ۱۳۰ کیلوگرم کشورمان در دیدار رده‌بندی به مصاف هیکی نابی کشتی‌گیر کهنه‌کار استونیایی رفت و با نتیجه ۸ بر صفر شکست خورد

به گزارش مدال، مسابقات رده بندی و فینال سه وزن سوم و پایانی (60، 77 و 130 کیلوگرم) رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان و گزینشی المپیک از عصر امروز (سه شنبه) در سالن باریس شهر نورسلطان کشور قزاقستان آغاز شده است که نمایندگان کشورمان به مصاف حریفانشان رفتند.

در وزن 130 کیلوگرم در وزن 130 کیلوگرم که 31 کشتی گیر حضور دارند، امیر قاسمی منجزی در دور نخست با نتیجه 3 بر یک مقابل استپان داوید از چک به پیروزی رسید. وی در دور بعد دست به کار بزرگی زد و با نتیجه 6 بر 4 از سد سرگئی سیمینوف، قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک از روسیه گذشته و راهی مرحله بعد شد. وی در مرحله یک چهارم نهایی نیز با نتیجه 3 بر یک مامین جان عبداله یف، قهرمان بازیهای آسیایی و نایب قهرمان آسیا از ازبکستان را شکست داد و علاوه بر حضور در مرحله نیمه نهایی سهمیه المپیک در این وزن را نیز قطعی کرد. قاسمی برای حضور در فینال به مصاف اسکار پینو هیندز از کوبا رفت، که با نتیجه 6 بر 2 شکست خورد و شانس حضور در فینال را از دست داد.
 قاسمی در دیدار رده بندی برای کسب مدال برنز به مصاف هیکی نابی، کشتی گیر کهنه کار استونیایی رفت که با نتیجه 8  بر صفر(دو اخطاره) شکست خورد و از کسب مدال برنز بازماند.
پیش از این علیرضا نجاتی در 60، محمدعلی گرایی در 77 و سعید عبدولی 3 مدال برنز را برای ایران به ارمغان آورده بودند.
بدین ترتیب تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان با 75 امتیاز به کار خود در مسابقات جهانی پایان داد.

بیشتر بخوانید:

کشتی قهرمانی جهان/ گرایی سومین برنز را برای ایران به ارمغان آورد

تگ ها


کشتی کشتی فرنگی امیر‌ــــ‌قاسمی‌ــــ‌منجزی تیم ملی کشتی فرنگی کشتی فرنگی قهرمانی جهان کشتی