کشتی‌گیران نیاز به تمرین گروهی دارند/ شمارش معکوس برای آغاز اردو

مدعی وزن ۸۷ کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی گفت: کسب سهمیه المپیک در میادین آسیایی به مراتب از مسابقات در اروپا راحت‌تر است که امیدوارم در نهایت این اتفاق رخ بدهد....

رامین طاهری یکی از فرنگی‌کاران ملی پوش خوزستانی است که برای تمرین در شرایط کرونایی، از زادگاهش در ایذه به اهواز نقل مکان کرده تا بتواند با امکانات بیشتر و همچنین رعایت پروتکل‌های بهداشتی به تمرین بپردازد.

طاهری در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: از همان روزهایی ابتدایی شیوع کرونا و تعطیلی اردوهای تیم ملی از تهران به ایذه بازگشتم، اما شرایط تمرین در این شهر به گونه ای بود که باید فکری اساسی برای حفظ آمادگی جسمی و روحی ام می کردم. به همین دلیل به شهر اهواز رفتم تا هم از امکانات بیشتری بهره ببرم و هم به کمک برخی از اردونشینان تیم ملی که آنها هم به همین وضعیت دچار شده بودند، بتوانم حریف تمرینی داشته باشم.

مدعی کسب دوبنده تیم ملی در خصوص برنامه آتی خود گفت: فعلا که همه چیز تحت تاثیر کرونا قرار دارد و مشخص نیست اردوهای تیم ملی تا چه زمان تعطیل است، ولی باید خودمان در مرز آمادگی نگه داریم. ما برای کسب سهمیه المپیک راه سختی را پیش رو داریم اما معتقدم کسب سهمیه در میادین گزینشی آسیایی به مراتب از مسابقات اروپایی راحت تر است.

وی ادامه داد: امیدوارم شرایطی فراهم شود تا اردوهای تیم ملی تحت قرنطینه و با رعایت پروتکل های بهداشتی آغاز شود. ضمن اینکه لیگ هم می تواند کمک بزرگی به کشتی گیران کند، چون ما درآمد دیگری از کشتی نداریم و باید از این طریق امرار معاش کنیم. ولی به هر حال نباید از خطرات ویروس کرونا هم غافل شد، چراکه تاکنون برخی از ورزشکاران را درگیر کرد و وضعیت وخیمی برای آنها رقم زد.

طاهری در خصوص مصدومیت های پی در پی و عمل جراحی زانویش گفت: من در یکی دوسال اخیر به دلیل مصدومیت، دچار مشکلات زیادی شدم و تا مدتی از میدان دور ماندم. خوشبختانه با پشت سر گذاشتن این دوران سخت، توانستم پس از عمل جراحی تحت نظر دکتر کیهانی دوباره به میدان بازگردم و هم اکنون به عنوان یک مدعی به دنبال کسب دوبنده تیم ملی هستم.

فرنگی‌کار خوزستانی تیم ملی در پایان گفت: به عنوان یکی از اردونشینان تیم ملی که مثل تمامی کشتی‌گیران این عرصه، مدتهاست به دلیل شیوع ویروس کرونا  نمی توانیم اردو برگزار کنیم، برای آغاز تمرینات گروهی ثانیه شماری می کنم. طبیعتا تمرینات درون اردویی بازده بسیار بهتری نسبت به تمرینات انفرادی دارد، چراکه در روند آماده سازی کشتی، نیاز به حریف تمرینی دارید و نمی توان بدون حریف برای زمان طولانی به تمرین مطلوب امیدوار باشید.

تگ ها


رامین طاهری کشتی فرنگی اردوی تدارکاتی