کشتی‌گیران پرافتخاری ورزشکاران استان خراسان رضوی هستند

علیرضا دبیر در ادامه سفر خود به مشهد با محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی دیدار و گفتگو کرد....

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی در این دیدار با ارائه گزارشی از وضعیت کنونی کشتی در کشور گفت: اگر به رشته‌های ورزشی استان خراسان رضوی نگاه کنید، می‌بینید که تنها کشتی بوده که در المپیک مدال آوری کرده و بیشترین افتخارات ورزشی استان نیز توسط کشتی گیران بدست آمده است.

وی ادامه داد: در گذشته کشتی بیشترین افتخارات را برای مشهد و استان خراسان رضوی بدست آورده است که می‌توان در این زمینه به برداران خادم، مجید خدایی، عبدالرضا کارگر، ناصر زینل نیا و … اشاره کرد.

رئیس فدراسیون کشتی تصریح کرد: متأسفانه در حال حاضر به کشتی مانند سایر رشته‌های ورزشی دیگر نگاه می‌شود اما نمی دانم این نگاه با چه شاخص بندی انجام می‌شود.

وی افزود: وقتی یک رشته ورزشی این پتانسیل را دارد که در میادین المپیک و جهانی افتخارآفرین باشد، باید توجه ویژه ای به آن شود و دلیل اینکه کشتی خراسان رضوی با سال‌های گذشته خود فاصله گرفته، عدم توجه به آن است.

معتمدیان استاندار خراسان رضوی با اعلام حمایت از ورزش ملی کشور گفت: رئیس هیأت کشتی و مدیرکل ورزش و جوانان استان با همکاری یکدیگر برنامه‌های خود را تنظیم و به ما اعلام کنند تا بتوانیم از ظرفیت‌های بخش خصوصی برای کمک به کشتی استان استفاده کنیم.

در این دیدار همچنین مقرر شد با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی باشگاه‌ها، یکی از باشگاه‌های شهر مشهد زیر نظر هیأت کشتی استان فعالیت خود را ادامه دهد تا تیم استان از شرایط تمرینی دور نباشد.

مسعود ریاضی رئیس هیأت کشتی استان و عضو شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این جلسه حضور داشت.

تگ ها


علیرضا دبیر فدراسیون کشتی استانداری خراسان رضوی