کشتی گیر بازنده انتخابی رفت تا بعد از المپیک!

بازنده انتخابی تیم ملی کشتی آزاد در وزن ۷۴ کیلو به نحوه برگزاری مبارزه اعتراض و اردوی تیم ملی را ترک کرد....

به گزارش مدال  به نقل از ورزش سه، جمال عبادی اولین قربانی برگزاری انتخابی تیم ملی کشتی آزاد در راه المپیک بود. او که در وزن ۷۴ کیلو بعد از کشتی گرفتن در لیگ برتر با استقلال به تیم ملی دعوت شد، در مبارزه انتخابی مقابل یونس امامی قرار گرفت و ۶ بر ۳ بازنده شد. 


با اینکه کادرفنی تیم ملی کشتی آزاد گفته بود ممکن است تشخیص دهد مبارزه دومی هم در کار باشد، بعد از برتری یونس امامی مقابل جمال عبادی رای به پایان انتخابی این وزن داد.


عبادی هم برخلاف ظاهر آرامی که در مسابقه انتخابی داشت، در مصاحبه خود با ایسنا به نحوه و زمان برگزاری این مسابقه اعتراض کرده و می گوید: « متاسفانه این مبارزه در شرایط تمرینات پرفشار تیم ملی برگزار شد و وقتی به من گفتند قصد داریم انتخابی بگذاریم دیگر چاره ای جز قبول آن نداشتم. در این اردو ۵ کیلو اضافه وزن داشتم و روز دوم اردو بود که به من گفتند باید انتخابی بگیری. در شرایطی که تمرینات پرفشار را پشت سر می گذاشتیم کاهش وزن کار بسیار سختی است اما مجبور شدم به هر شکل وزنم را پایین بیاورم تا کشتی بگیرم که این موضوع بر روی عملکردم تاثیر زیادی داشت.»


با وجود اینکه در اطلاعیه برگزاری انتخابی تیم ملی کشتی آزاد اعلام شده بود باید کشتی گیران بعد از باخت در انتخابی هم امید خود را از دست ندهند و در اردوی تیم ملی حضور داشته باشند، اما جمال عبادی از تصمیم خود برای ترک اردو تا بعد از المپیک گفته است: «ناراحتی من از این است که در شرایط بسیار بدی مجبور به مبارزه شدم و با شکست نزدیک حتی بار دیگر انتخابی نگذاشتند و زحماتم بر باد رفت. در حال حاضر در اردو نیستم و ممکن است تا المپیک دیگر به اردو نروم.»


باید دید در قبال این تصمیم جمال عبادی چه تصمیمی از سوی فدراسیون کشتی اتخاذ خواهد شد؛ حتی ممکن است کار او به جریمه و محرومیت هم بکشد چون برخلاف نظر کادرفنی و فدراسیون اردوی تیم ملی را ترک کرده است. در اطلاعیه قبلی ذکر شده بود که کشتی گیران در صورت ترک اردو دیگر شانسی برای حضور در مسابقات بین المللی سال ۲۰۲۱ ندارند.

بیشتر بخوانید:

یونس امامی، برنده مرحله اول انتخابی وزن ۷۴ کیلو

عبدولی: تا یک ماه دیگر به وزن نرمال می‌رسم

 

 

تگ ها


کشتی کشتی