کشف انبار بزرگ اسلحه از هواداران یوونتوس+عکس

پلیس ایتالیا انباری بزرگ از اسلحه که در اختیار هواداران اولترا و نئو نازی یوونتوس در شمال ایتالیا قرار داشت را کشف کرد....

پلیس ایتالیا انباری بزرگ از اسلحه که در اختیار هواداران اولترا و نئو نازی یوونتوس در شمال ایتالیا قرار داشت را کشف کرد.

به گزارش مدال؛ در یورش پلیس ایتالیا به یک گروه افراطی و هوادار یوونتوس، «فابیو دل برگیولو» یکی از اعضا برجسته جنبش سیاسی »فورزا نووا» دستگیر شد، کسی که در سال 2001 برای رسیدن به سنای ایتالیا کاندید شده بود.

به گزارش فوتبال ایتالیا؛ تحقیقات با مشاهده بنر نژادپرستانه این گروه از هواداران اولترای یوونتوس به نام «دروگی» کلید خورد و در نهایت به کشف توپخانه‌ای پر از اسلحه و حتی راکت (!) ختم شد. در این یورش پلیس ایتالیا به چندین خمپاره، اسلحه سنگین و از همه عجیبتر یک راکت متعلق به ارتش قطر دست یافت. این عملیات در شمال ایتالیا و با هماهنگی مقامات میلان، وارسه، پاویا، نوارا، فورلی و خود تورین شکل گرفت.

کشف انبار بزرگ اسلحه از هواداران یوونتوس+عکس
کشف انبار بزرگ اسلحه از هواداران یوونتوس+عکس
کشف انبار بزرگ اسلحه از هواداران یوونتوس+عکس

کارلو آمبرا رئیس سازمان DIGOS تورین بیانیه‌ای منتشر کرد و توضیح داد: «ارتباطی عمیق میان این گروه‌های نئو فاشیست و نئو نازی با اولتراهای یوونتوس و خصوصاً دروگی‌ها ایجاد شده بود. ارتباط با دیگر جنبش‌های راست سیاسی و دیگر گروه‌های قدیمی هواداران یوونتوس نیز در حال شکل‌گیری بود که با این عملیات عقیم ماند.»

نئو فاشیسم و نژادپرستی از مشکلات قدیمی فوتبال ایتالیا محسوب می‌شود، زخمی قدیمی که سال گذشته با توهین‌های نژادی به «کالیدو کولیبالی» سر باز کرد و پلیس ایتالیا را به حالت آماده‌باش درآورد.

بیشتر بخوانید:

لباس دوم یوونتوس برای فصل ۱۹-۲۰۲۰

تگ ها


یورش پلیس اولتراهای یوونتوس سری آ