کشف معدن طلا؛ کریستیانو رونالدو را نفروشید!

از دست دادن کریستیانو رونالدو به منزله کاهش قابل توجه درآمد یوونتوس خواهد شد....


به گزارش "ورزش سه"، قرارداد کریستیانو رونالدو با باشگاه یوونتوس دو سال دیگر تمام می شود و مصاحبه اخیر لئوناردو، مدیر ورزشی پاری سن ژرمن شایعات در مورد آینده این ستاره پرتغالی را افزایش داده است. لئوناردو اخیرا مدعی شد پی اس جی از معدود تیم هایی است که می تواند بازیکنی در اندازه کریستیانو رونالدو را جذب کند و ممکن است برنامه های این باشگاه در آینده دچار تغییراتی شود.

یوونتوس نیز مانند دیگر تیم های بزرگ در اروپا تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته و بخش قابل توجهی از درآمد خود را از دست داده است. کریستیانو رونالدو در حال حاضر با اختلاف فراوانی بالاترین دستمزد را در یوونتوس گرفته و پنج برابر دومین بازیکن یعنی پائولو دیبالا حقوق دریافت می کند.

پس در شریط عادی جدایی بازیکنی مانند او می تواند بخش قابل توجهی از مشکلات مالی را حل کند، اما کوریره در گزارشی کریستیانو رونالدو را معدن طلا توصیف کرده و مدعی شد رفتن او به منزله از دست رفتن بخش زیادی از درآمدهای بیانکونری در فصول بعدی خواهد شد.

یوونتوس به تازگی قرارداد خود را با آدیداس تا سال ۲۰۲۷ تمدید کرده و این کمپانی بزرگ سنگین ترین رقم را در فوتبال ایتالیا به بانوی پیر پرداخت می کند. طی این فصول آدیداس قراردادی ۴۰۸ میلیون یورویی به علاوه درصدی از فروش البسه و دیگر ارقام را به یوونتوس پرداخت کرده و در کل رقم پرداختی به سالانه ۵۱ میلیون یورو می رسد.

همچنین شرکت بیمه بزرگ و مشهور آلیانس که صاحب حق نامگذاری ورزشگاه ۴۱ هزار نفری یوونتوس نیز محسوب می شود، اخیرا تصمیم گرفته قرارداد فعلی خود را فراتر از سال ۲۰۲۳ و تا سال ۲۰۳۰ تمدید کند و طی ۱۰ سال آینده ۱۰۳ میلیون یورو به این باشگاه ایتالیایی پرداخت خواهد کرد.

همچنین از سال ۲۰۱۸ و از زمان انتقال رونالدو به تورین، فروش لباس این باشگاه به طرز سرسام آوری افزایش یافته و بخش زیادی از این بهبود وضعیت مالی را بی شک باید به علت حضور رونالدو در ترکیب یوونتوس دانست. محبوبیت فوق العاده این بازیکن در کشورهای عربی و همچنین خاور دور، در افزایش تعداد دنبال کنندگان بیانکونری در رسانه های اجتماعی تاثیر شگرفی داشته و از دست دادن ستاره ای مانند رونالدو شاید از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه نباشد.

همچنین کریستیانو رونالدو تا به حال از نظر آماری نیز عملکرد فوق العاده ای داشته و در کل در ۹۴ دیدار، ۷۱ بار موفق به گلزنی شده و ۱۹ پاس گل نیز ارسال کرده است. این کارنامه نشان می دهد در اختیار داشتن ستاره های در اندازه های کریستیانو رونالدو نه تنها در مستطیل سبز، بلکه در حساب و کتاب های مالی نیز به شدت به سود منافع هر تیمی در دنیا خواهد بود.

تگ ها


کریستیانو رونالدو یوونتوس