کعبی: در زمان کیروش هیچ جامی نصیب ایران نشد

بازیکن سابق تیم‌ملی فوتبال ایران معتقد است نسبت به دوران حضور کیروش، ویلموتس می‌تواند افتخارات بیشتری را برای کشورمان کسب کند....

به گزارش مدال، حسین کعبی با اشاره به دیدار پیش رو تیم ملی فوتبال ایران برابر هنگ کنگ در مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۲۲، اظهار داشت: هرچند تیم اول آسیا هستیم، اما این بازی برای ویلموتس حائز اهمیت است و او به دنبال نتیجه مناسب در این دیدار رسمی خواهد بود.

وی افزود: این مسابقه اولین دیدار رسمی ویلموتس با تیم ملی محسوب می‌شود و طبیعی است که کسب نتیجه برای او در اولویت باشد. از طرفی تیم ویلموتس هجومی بازی خواهد کرد و این موضوع به نفع فوتبال ایران است.

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران در مورد فهرست تیم ملی، تصریح کرد: طبیعی است که ویلموتس در اولین بازی رسمی‌اش خطر نکند و فقط به فکر کسب نتیجه باشد و از همان نفرات قبلی استفاده کند. اتفاق خوبی که زمان ویلموتس رخ داده، حضور فردی مانند «وحید هاشمیان» در کادر فنی است، چرا که او به صورت محسوس لیگ برتر کشور را مد نظر دارد.

وی گفت: فوتبال آسیا پیشرفت زیادی داشته و نباید تیمی مانند هنگ کنگ را دست کم بگیریم. به طور حتم تیم ملی باید رفته رفته پوست اندازی کند اما ویلموتس نشان داده کارش را بلد است. او می‌تواند ناکامی‌های زمان کی‌روش را جبران کند و موفق ظاهر شود. این موضوع مشهود است که در زمان کی‌روش هیچ جامی نصیب فوتبال ایران نشد، اما با ویلموتس می‌توانیم در صدر فوتبال آسیا بمانیم.

کعبی اضافه کرد: ویلموتس خودش نباید دنبال حاشیه برود. کی‌روش سال‌ها در فوتبال ایران حکومت ایجاد کرده بود، اما ویلموتس می‌تواند این فضای حاشیه‌ای را تغییر دهد.

بیشتر بخوانید:

شرایط آرام شاگردان ویلموتس در ناآرامی‌ها

تگ ها


حسین کعبی کعبی ویلموتس کعبی کیروش کعبی سرمربی تیم ملی کعبی کعبی تیم ملی مصاحبه حسین کعبی فوتبال