کفاشیان: امیدوارم کار به کمیته انتقالی کشیده نشود

رئیس اسبق فدراسیون فوتبال گفت: امیدوارم هیچگاه کمیته انتقالی تشکیل نشود، البته من هم اطلاعی درباره گزینه بودن خود برای ریاست این کمیته ندارم....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، علی کفاشیان، رئیس اسبق فدراسیون فوتبال در گفت‌وگویی درباره اینکه شنیده می‌شود در صورت تشکیل کمیته انتقالی برای فدراسیون فوتبال خودش گزینه اصلی ریاست این کمیته است، بیان کرد: من در جریان چنین موضوعی نیستم و نمی‌دانم خبر اینکه من گزینه ریاست کمیته‌ای باشم که امیدوارم هیچ وقت تشکیل نشود، از کجا می‌آید.


او در ادامه گفت: به امید خدا مسئولان فعلی فدراسیون کار را انجام داده و با سرعت عمل در اصلاح اساسنامه، اجازه نمی‌دهند کار به تشکیل کمیته انتقالی کشیده شود. من می‌گویم هرچه فیفا گفته را داخل اساسنامه بیاوریم. نیازی به تشکیل کمیته انتقالی نیست.


کفاشیان که با باشگاه خبرنگاران جوان گفتگو کرده است، درباره مطرح شدن ۸۰ ایراد برای پیش نویس اساسنامه فدراسیون اظهار داشت: از نظر من چنین موضوعی صحت ندارد و فدراسیون فوتبال هم جواب داده که چنین موردی درست نیست. شاید کل ایرادی که فیفا به اساسنامه گرفته ۲ تا ۳ مورد باشد که آن را هم باید به سرعت اصلاح کنند. این ایراد‌ها هم از نظر جمله بندی است. من مشکل خاصی در اساسنامه نمی‌بینم.


او که دوران ریاستش در فدراسیون فوتبال سال ۸۶ پس از اتمام فعالیت کمیته انتقالی در این فدراسیون آغاز شد درباره اینکه آیا احتمال دارد مانند کشور‌هایی مانند عراق، مصر، ترینیداد و توباگو و ... بار دیگر چنین کمیته‌ای برای فدراسیون فوتبال ایران تشکیل شود، گفت: وقتی فیفا احساس کند فدراسیون بلاتکلیف است و کار‌ها طبق مقررات انجام نمی‌شود، احتمال دارد کمیته انتقالی تشکیل بدهد، اما در حال حاضر فدراسیون فوتبال ایران چنین وضعیتی ندارد. به صورت مثال پس از مشکلاتی که برای مسئولان فدراسیون عراق به وجود آمد، برای این فدراسیون کمیته انتقالی تشکیل دادند.


نایب رئیس سابق AFC  درباره اینکه آیا در صورت تشکیل کمیته انتقالی حاضر به پذیرش ریاست این کمیته است یا خیر، توضیح داد: من چنین تصمیمی ندارم، اما بار‌ها در مصاحبه هایم گفته ام اگر بخواهند به فدراسیون کمک کنم، این کار را انجام می‌دهم.


کفاشیان درباره ارزیابی اش از شرایط فعلی فدراسیون فوتبال گفت: به قول معروف اکنون دوران انتقال فدراسیون فوتبال است و باید اساسنامه به سرعت اصلاح شده و انتخابات برگزار شود. باید هر چه سریع‌تر تکلیف مدیریت فدراسیون مشخص شود. این بلاتکلیفی به ضرر فوتبال است. البته منظور من از دوران انتقالی دخالت فیفا برای تشکیل این کمیته نیست. اکنون مدیریت فدراسیون حالت انتقالی و موقت دارد. زمان برگزاری انتخابات گذشته و هیئت رئیسه به شکل موقت کار خود را ادامه می‌دهد تا شرایط برگزاری انتخابات فراهم شود. بدون رئیس اداره شدن فدراسیون نوعی بلاتکلیفی ایجاد کرده است. اگر من هم به فدراسیون بازگردم باید سریع کار‌های مربوط به برگزاری انتخابات را انجام بدهم.


کفاشیان درباره انتقاد‌های مطرح شده نسبت به عملکرد حیدر بهاروند و در فدراسیون فوتبال و شفاف نبودن امور گفت: دیگر اینجوری است و من نظری ندارم.

بیشتر بخوانید:
رفتار فدراسیون فوتبال ایران دیکتاتورانه است!

۱۴ خرداد جلسه سرنوشت سازAFC و فدراسیون ها

 

 

تگ ها


علی کفاشیان فوتبال ایران فوتبال