کفاشیان: در آینده مشخص می‌شود که من سالم کار کردم

رئیس سابق فدراسیون فوتبال کشورمان گفت: سال‌ها سلامت و درست و خوب کار کرده‌ام و سرم بالاست. پیش وجدان خودم شرمنده نیستم. حالا هرکسی هر چیزی که می‌خواهد بگوید....

رئیس سابق فدراسیون فوتبال کشورمان گفت: سال‌ها سلامت و درست و خوب کار کرده‌ام و سرم بالاست. پیش وجدان خودم شرمنده نیستم. حالا هرکسی هر چیزی که می‌خواهد بگوید.

به گزارش مدال، پرونده اتهام فساد مالی علی کفاشیان و عباس ترابیان، مدت‌هاست که در کمیته استیناف مورد بازبینی قرار گرفته است. بعد از اینکه کمیته اخلاق رأی به محرومیت ۵ ساله آن‌ها از فعالیت‌های فوتبالی و جریمه مالی داد و آن‌ها درخواست تجدیدنظر خود را به استیناف ارائه دادند رئیس کمیته استیناف هم صراحتاً اعلام کرده که به این زودی منتظر اعلام حکم پرونده نباشید چرا که حساسیت موضوع ایجاب می‌کند که بررسی‌های دقیق‌تری درباره‌اش انجام شود. صدور این رأی و دیر شدن رسیدگی به پرونده، اما برای کفاشیان ذره‌ای اهمیت ندارد، چون معتقد است که پیش وجدانش آسوده‌خاطر است. استراحت می‌کند و از دور کم و بیش پیگیر فوتبال است. در این حد که گرچه درباره جزئیات لیگ حاضر به صحبت نمی‌شود، اما درباره مدیریت فوتبال امروز حرف‌هایی برای گفتن دارد. علی کفاشیانی که امروز با او صحبت کردیم، با علی کفاشیان سال‌های ریاست فدراسیون فوتبال زمین تا آسمان فاصله دارد. هر چند سعی می‌کند بعد از هر ۵ جمله‌اش خنده را چاشنی صحبت کند، اما دیگر آن رئیس خندان نیست. با این حال به سوالات ما پاسخ می‌دهد و از حال و روز الانش می‌گوید.

از پرونده مالی و اتهامی که بابت فساد مالی به شما و آقای ترابیان زده بودند، چه خبر؟
پرونده به استیناف رفته و ما منتظر هستیم تا به پرونده رسیدگی شود. مسائل این پرونده خیلی زیاد است و برای اعلام نتیجه نهایی باید صبر کرد.

بله آقای صالحی هم گفته‌اند که احتمال دارد این پرونده زمانبر باشد و به این زودی رأی صادر نشود.
خب نشود.

یعنی برای‌تان مهم نیست که زودتر رأی بدهند؟
من از کار خودم مطمئنم. سال‌ها سلامت و درست و خوب کار کرده‌ام و سرم بالاست. پیش وجدان خودم شرمنده نیستم. حالا هرکسی هر چیزی که می‌خواهد بگوید.

چه اتفاقی افتاد؟ نمی‌خواهید درباره این پرونده توضیحی بدهید؟
پرونده به من ربطی نداشته. به نظر من این مربوط به کسانی است که تفکرات دیگری داشتند. در آینده همه چیز مشخص می‌شود. من، اما سالم کار کردم.

شما فکر می‌کنید که استیناف رأی را به سود شما صادر کند؟
به هرحال پرونده به استیناف رفته و من مطمئن هستم که استیناف عادلانه برخورد می‌کند. حالا دیگر مهم نیست چه زمانی رأی صادر شود و اصلاً رأی چه باشد.

بالاخره اتهامی به شما زده شده که رأی استیناف می‌تواند تا حدودی تکلیف این اتهام را مشخص کند.
من مطمئنم آقای صالحی عادلانه به این پرونده رسیدگی می‌کند.

گفته می‌شود که ظاهراً پای شرکت سومی هم در این پرونده فساد مالی پی‌ام‌سیلوا در میان بوده است؛ که در توضیحات اولیه اشاره‌ای به آن نشده است.
شرکتی در کار نبوده است. ارتباط با این شرکت برعهده آقای ترابیان بوده که من مثل چشمم به او اعتماد دارم. چنین مسائلی که گفته می‌شود واقعاً صحت ندارد. بالاخره، اما همه چیز مشخص می‌شود. باید صبر کرد.

نظرتان درباره حواشی اخیر فوتبال و تصمیم مهدی تاج برای تعویق لیگ به بهانه استانداردسازی چیست؟
آقای تاج راه ما را می‌رود. به هر حال این مشکلات در فوتبال وجود دارد. او باید به سمت جلو حرکت کند و باید حمایت شود.

یعنی شما معتقدید که تصمیم‌گیری‌های الان آقای تاج و فدراسیون فوتبال، ادامه راه شماست و شما پایه اصلی این تصمیم‌گیری‌ها را در فدراسیون فوتبال گذاشته بودید؟
به هرحال ما روشی را در پیش گرفته بودیم و جلو می‌رفتیم که آقای تاج هم در کنار ما بودند. حالا هم همان روش را ادامه می‌دهند.

به طور کلی مدیریت فعلی فوتبال ایران را چطور می‌بینید؟
من خیلی پیگیر موضوعات فوتبال نیستم و این روز‌ها بیشتر استراحت می‌کنم. با این حال معتقدم کار کردن در فوتبال نیاز به حمایت دارد. اداره فوتبال کار یک نفر نیست. فوتبال را باید همه حمایت کنند.

بیشتر بخوانید:

کفاشیان: به هیچ‌وجه قصد برگشتن به ورزش را ندارم

 

تگ ها


علی کفاشیان عباس ترابیان محرومیت کفاشیان و ترابیان لیگ برتر خلیج فارس فوتبال