کفاشیان: فدراسیون فوتبال برای برگزاری انتخابات به فیفا نامه بزند

نایب رئیس فدراسیون فوتبال گفت: به مسئولان اجرایی فدراسیون پیشنهاد دادم نامه‌ای به فیفا بزنند و اعلام کنند انتخابات فدراسیون را برگزار می‌کنیم....

علی کفاشیان در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت اساسنامه فدراسیون فوتبال و اینکه آیا فیفا این اساسنامه را تایید کرده است؟ گفت: در جریان کامل وضعیت اساسنامه نیستم و بهتر است در این مورد از اعضای اجرایی فدراسیون سئوال کنید. بنده به مسئولان فدراسیون پیشنهاد دادم به فیفا نامه ای برای برگزاری انتخابات بزنند. اگر فیفا موافقت کرد که این اتفاق رخ خواهد داد و اگر نظری هم داشته باشد، اعلام می کند. 

نایب رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سئوال که چطور بدون تایید اساسنامه، برگزاری انتخابات ممکن است؟ اظهار کرد: در نامه به فیفا می توان قید کرد انتخابات را بر اساس اساسنامه ای که برای این نهاد ارسال کرده ایم، برگزار کنیم. اگر آنها تایید کنند که یعنی اساسنامه هم تایید شده است و مشکلی نیست. 

کفاشیان در خصوص طولانی شدن روند تایید اساسنامه، یادآور شد: باید این موضوع را پیگیری کنیم.

«طبق پیشنهاد شما آیا امکان برگزاری انتخابات بدون برگزاری مجمع عمومی وجود دارد؟» کفاشیان در پاسخ به این سئوال گفت: خیر؛ باید ابتدا مجمع برگزار شود ولی این مجمع با شرایط فعلی می تواند مجازی هم باشد!

نایب رئیس فدراسیون فوتبال در بخش دیگری از صحبت هایش درباره اینکه گفته می شود ایران در پرونده شکایت مارک ویلموتس بازنده شده است، تصریح کرد: این خبر صحت ندارد و بعید می دانم چنین چیزی باشد. 

کفاشیان در پاسخ به سئوالی مبنی بر نحوه تفاهم با کارلوس کی روش برای پرداخت پاداشی که در قراردادش برای کسب عنوان سومی در جام ملت های آسیا قید شده بود، گفت: در جریان نیستم ولی با او تفاهم کردیم! من با کی روش صحبت خاصی نداشتم و فقط گاهی مناسبت هایی را به هم تبریک می گوییم. 

تگ ها


فدراسیون فوتبال اساسنامه فدراسیون فوتبال علی کفاشیان فیفا کارلوس کی روش