کفش طلایم را پس بده یوسف !(عکس)

انگار کریم انصاری‌فرد ساخته شده برای لیگ یونان. مهاجمی که بعد از آغاز درخشش با پیراهن سایپا، در لیگ ایران آقای گل شد و به تیم ملی رسید....

به گزارش ورزش سه ، او بعدها یک بار دیگر و با پیراهن تراکتور هم توانست کفش طلای فوتبال ایران را به دست بیاورد. کریم با این رزومه قوی و موفق سرانجام تصمیم گرفت به فوتبال اروپا برود و پیراهن اوساسونا را بر تن کند. باشگاهی که پیش‌تر جواد نکونام و مسعود شجاعی را در اختیار داشت و البته کریم را فصلی جذب کرد که در دسته پایین‌تر به میدان می‌رفت و سرمربی فعلی فولاد نیز هم‌تیمی او محسوب می‌شد.


کریم بعد از تجربه ناموفق در اوساسونا به یونان رفت و برای تیمی متوسط به نام پانیونیوس بازی کرد. او در پانیونیوس احیا شد و به قدری درخشید که پیشنهادهای مختلفی را دریافت کرد. پیشنهاد از لیگ‌های مختلف اما در نهایت انصاری‌فرد المپیاکوس را برای ادامه فوتبال خود برگزید و پیراهن بزرگترین و پرافتخارترین باشگاه فوتبال یونان را پوشید. کریم در المپیاکوس، هر چند با کم‌ لطفی برخی از مربیان نظیر بنتوی پرتغالی مواجه شد اما آنقدر تلاش کرد که توانست گل‌های متعددی به ثمر برساند. او سپس در انتقالی مهم به چمپیونشیپ رفت تا برای ناتینگهام‌ فارست بازی کند.


کریم در انگلیس، هر چند دقایق کمی به میدان رفت اما چند گل سرنوشت‌ساز به ثمر رساند اما حضور او در جزیره کوتاه‌مدت بود و انصاری‌فرد را مجاب کرد تا به پیشنهاد نجومی السیلیه پاسخ مثبت بدهد و با قراردادی یکساله پیراهن این تیم را در لیگ ستارگان قطر بپوشد. کریم در قطر و در طول یک فصل شش گل زد و برای آغاز فصل ۲۰۲۱-۲۰۲۰ فوتبال اروپا تصمیم گرفت دوباره به یونان برگردد و باز هم بخت خود را در این کشور اروپایی آزمایش کند. هر چند که انصاری‌فرد از لیگ ایران و باشگاه‌هایی نظیر پرسپولیس و تراکتور هم پیشنهاد بازی داشت اما به یونان رفت تا این بار در ترکیب آ.ا.ک آتن به میدان برود.


در بازگشت به یونان، انصاری‌فرد به قدری درخشیده که خود را به عنوان یکی از مدعیان جدی کسب عنوان آقای گلی مطرح کرده. کریم این فصل در ۱۳ بازی برای آ.ا.ک آتن به میدان رفته، ۷۹۵ دقیقه در زمین حضور داشته و هفت گل به ثمر رسانده. یعنی به طور میانگین آمار هر ۱۱۳ دقیقه یک گل زده را به نام خود ثبت کرده که در کشوری اروپایی آماری فوق‌العاده محسوب می‌شود. کریم در دیدار این هفته آ.ا.ک آتن برابر وولوس که سیزدهمین دیدار این تیم در این فصل بود، هفتمین گل خود را به ثمر رساند. در این دیدار ابتدا تانکوویچ سوئدی در دقیقه ۳ گل زد و سپس وولوس دو گل وارد دروازه آ.ا.ک آتن کرد.


ماسیمو کاره‌را که به مهاجم ایرانی تیمش استراحت داده بود، برای جبران شکست مقابل وولوس مجبور شد کریم انصاری‌فرد را از دقیقه ۵۸ به جای تانکوویچ وارد زمین کند. اتفاقی که می‌توانست شانس آ.ا.ک آتن را برای فرار از شکست افزایش بدهد. کریم تنها ۱۲ دقیقه بعد موفق شد دروازه حریف را باز و گل تساوی را وارد دروازه وولوس کند. این بازی با همان نتیجه دو بر دو به پایان رسید تا آ.ا.ک آتن با کسب ۲۴ امتیاز، بعد از المپیاکوس، آریس و پائوک در رده چهارم قرار بگیرد.


کریم انصاری‌فرد که این فصل یک گل هم برابر ولفسبورگ در لیگ اروپا به ثمر رسانده، با هفت گل زده در لیگ یونان، جایگاه سوم جدول گلزنان را در اختیار دارد. یوسف العربی مراکشی که سال‌ها با پیراهن الدحیل بهترین گلزن لیگ قطر بود، با ۱۱ گل در صدر قرار دارد و بارالس آرژانتینی نیز با هشت گل در رده دوم ایستاده است.


کریم امیدوار است بتواند خاطرات فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۷ خود را با المپیاکوس تکرار و برای العربی خط و نشان بکشد. فصلی که انصاری‌فرد در ۲۶ بازی ۱۷ گل زد. باید ببینیم آیا کریم می‌تواند به درخشش خود با پیراهن آ.ا.ک ادامه بدهد و حتی عنوان آقای گلی را به دست بیاورد یا نه؟

تگ ها


آ ا ک آتن کریم انصاری‌فرد یونان